Hacımusalar: “Aşı nerede?” (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

Hacımusalar: “Aşı nerede?” (videolu haber)

Eğitim-SEN Çanakkale Şube Başkanı Yasin Hacımusalar, son zamanlarda Çanakkale genelinde artan koronavirüs vakaları ve okullardaki son durumla ilgili açıklama yaparken, tedirgin olduklarını dile getirerek, yetkililere, “Aşı nerede?” diye sordu.

Eğitim-SEN Çanakkale Şubesi Başkanı Yasin Hacımusalar Çanakkale’de artan koronavirüs vakalarının ve okullardaki son durumun kendilerini endişelendirdiğini belirtti. Hacımusalar yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı, “Bütün ülkemizde olduğu gibi Çanakkale’de de korona virüs vakarlı hızla artmakta. Son verişlere göre ilimizdeki oran yüz binde 208’e yükseldi. Bize gelen bilgilere göre Biga’da birçok öğretmen pozitif. Ancak öğretmenlere kimin pozitif olduğuyla ilgili sağlıklı bilgi verilmiyor. Bir öğretmen kendi okulunda iki öğretmenin pozitif olduğunu rastlantı sonucu öğreniyor. Gökçeada’da neredeyse okulların tamamı uzaktan eğitime geçti, virüs vakaları çok yüksek düzeyde. Merkez ilçede ve diğer ilçelerden sürekli pozitif vakalar ile ilgili bize bilgiler geliyor. Geçtiğimiz hafta liselerde iki hafta süresince yüz yüze sınavlar yapıldı. Bir öğretmen bir günde bir ya ada daha fazla sınavda görev aldı. Bu hafta ise Covid temaslı öğrenciler yüz yüze sınava giriyorlar. 29 Mart 9 Nisan tarihleri arasında ortaokulların yüz yüze sınava gireceğine dair bakanlıktan yazı geldi. Ayrıca 29 Mart tarihinden itibaren liselerde tekrar yüz yüze sınavlar başlayacak. Öğretmenler, öğrenciler ve veliler çok tedirgin. Bu kadar vakanın yüksek olduğu bir ortamda bilgilerin açık ve şeffaf bir şekilde paylaşılmasını istiyoruz. Öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının mutlaka aşılanması gerekiyor. Okullarda gerekli tedbirler alınmadan sınavların yüz yüze yapılması, eğitim öğretimin yüz yüze yapılmasını doğru bulmuyoruz ve soruyoruz, aşı nerede?”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST