Hacımusalar’dan ilk yarı değerlendirmesi

KALEM Farkıyla...

Hacımusalar’dan ilk yarı değerlendirmesi

Hacımusalar’dan ilk yarı değerlendirmesi

Eğitim-SEN Çanakkale Şubesi Başkanı Yasin Hacımusalar eğitim öğretimin ilk yarısını sona ermesinin ardından değerlendirmelerde bulundu.
Eğitim-SEN Çanakkale Şubesi Başkanı Yasin Hacımusalar 2021-2022 yılı eğitim öğretimin ilk yarısının sona ermesinin ardından açıklamalarda bulundu. Hacımusalar yaptığı açıklamada şunları söyledi, “2021-2022 eğitim öğretim yılının ilk yarıyılı bugün sona erdi. Eğitimin niteliğinde yıllar içinde yaşanan gerileme, eğitimde yaşanan ticarileşme ve dinselleşme uygulamaları, okulların fiziki altyapı donanım eksiklikleri kalabalık sınıflar, ikili öğretim, taşımalı eğitim, mülakata dayalı sözleşmeli öğretmenlik ve ücretli öğretmenlik uygulamasının sürmesi, ataması yapılamayan öğretmenler sorunu, haksız, hukuksuz şekilde işinden edilen eğitim emekçilerinin görevlere iade edilmemesi, pandemi koşullarında alınmayan önlemler vb. gibi çok sayıda sorun ne yazık ki 2021-2022 eğitim öğretim yılının birinci döneminde de varlığını sürdürmüştür. Her şeye rağmen görevlerini en iyi şekilde yerine getiren siz eğitim emekçisi arkadaşlara teşekkür ediyor, hayallerimizi gerçekleştirmek için mücadelemize devam ediyoruz. Öğrencilerimize de bu tatilde bol bol dinlenmelerini ve tatilin tadını çıkarmalarını öneriyoruz.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST