Haftalık büyüme hızı yüzde 555’ten yüzde 15’e geriledi

KALEM Farkıyla...

Haftalık büyüme hızı yüzde  555’ten yüzde 15’e geriledi

Haftalık büyüme hızı yüzde 555’ten yüzde 15’e geriledi

ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Üyesi Doc. Dr. Alper Şener koronavirüs salgının yayılma hızında gözle görülür bir düşüş olduğunu belirterek, “Bu hepimizin başarısı” dedi.

ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Üyesi Doc. Dr. Alper Şener ‘Covid 19 Günlükleri’ isimli yazı dizisine devam ediyor. Dün yayınladığı yazısında Şener haftalık büyüme hızı kıyaslamasını paylaştı. Şener şunları söyledi, “Haftalık büyüme hızı kıyaslaması, 30 Martta +%555 olan haftalık büyüme hızı, 20 Mayısta -%15. Haftalık düşüş yavaş ama istikrarlı. Bu hepimizin başarısı. Önlem ve önerilere uyum+2 m mesafe+maske+el hijyeni” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST