Haksız rekabet var ne gören var ne duyan

KALEM Farkıyla...

Haksız rekabet var ne gören var ne duyan

Haksız rekabet var ne gören var ne duyan

Küçük Sanayi Sitesi kavşağından başlayıp, Orduevi Kavşağına kadar belli aralıklarla orta refüje dikilmiş bu tabelalarla öğrenci avına çıkmış olan İ.T isimli öğrenci yurduna kimse “sen ne yapıyorsun” demiyor mu ?

Binlerce öğrenci Çanakkale’de öğrenim hayatlarına başlamak için akın akın geliyor. Uyanık bir yurt işletmecisi İ.T. Balıkesir Caddesi boyunca birer kazık üzerine levha koyarak buraya yurt adını, telefonlarını yazmış. Ortada bariz bir haksız rekabet var o ayrı diğer yandan isteyenin istediğini yapabildiği bir şehir nerede görülmüş.

Bu levhaların bir kısmını iki gün önce vatandaşlar söküp attı. Muhtemelen Belediye’ye de bildirmiştir ama o reklam levhaları halen orta refüjde, ışıklarda kabak gibi duruyor.

Peki bunu bir yaptırımı yok mu, cezası yok mu. İsteyen herkes bu şekilde kamuya ait yola istediği yazıyı yazıp, istediği kazığı çakıp mesaj yollayabilir mi. Reklam yapabilir mi ?

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST