Halka “alternatif” bahçe!

KALEM Farkıyla...

Halka “alternatif” bahçe!

Halka “alternatif” bahçe!

Çanakkale İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından pandemi tedbirleri gereği kapatılan Halk Bahçesi, vatandaşları alternatif çözüm arayışlarına yöneltti. Isınan havalarla birlikte evde bunalan pek çok Çanakkaleli de sokaklara akın ederek kendi yeşillik alanını, kapatılan Halk Bahçesi’nin tam da karşısına kurdu!

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kordon, Halk Bahçesi gibi halkın kalabalık olduğu mekanları kapatma kararı kamuoyu tarafından eleştiri toplamıştı. Vatandaşlar, havaların ısınmasıyla birlikte evde de bunalınca, alınan bu karara alternatif çözümler geliştirildi.
Pek çok kentli, kendini sokağa atarak yanına aldığı matlar, bezler, kamp sandalyeleri gibi malzemelerle birlikte yeşillik alanlara akın etti.

Galeri

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST