‘Halkımızın avantajına olacak şekilde çalışacağız’

KALEM Farkıyla...

‘Halkımızın avantajına olacak şekilde çalışacağız’

‘Halkımızın avantajına olacak şekilde çalışacağız’

Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Oruçoğlu beldede devam eden ve tamamlanan projeler ile ilgili konuşurken, bu yaz açılan halk plajına olan ilgiden ve iptal olan konserler ile ilgili de açıklamalarda bulunarak “Halkımızın bize verdiği yetkiyi onların avantajına olacak şekilde, imkanlarımız dahilinde çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu Kalem Gazetesine özel açıklamalarda bulundu. Oruçoğlu devam eden ve tamamlanan projeler ile ilgili konuşarak, vatandaşlara en iyi hizmeti vermek için çalıştıklarını belirtti. Başkan Oruçoğlu tamamlanan projeleri şöyle sıraladı, “Bir mesire alanı yaptık. İsmi Halil Helvacı Mesire Alanı. Halil Helvacı bir Çanakkale gazimiz, Geyiklili. Onun ismini de yaşatmak için Halil Helvacı ismini verdik. Birinci etap konut projemizi yaptık. Geyikli Belediyesi olarak konut ürettik. Bu konutlarla bir gelir sağladık. Yeni bir belediye binası yaptık ve yine belediyemize çeşitli parklar, bahçeler vs. yol hizmetlerinde kullanmak üzere bir bütçe ayırdık. Geyikli Belediye binamızı tamamladık. Şu anda yeni binamızdayız. Daha kurumsal bir bina yaptık, personelimiz daha kurumsal şartlarda vatandaşımıza hizmet etmesi açısından. Hizmet araç filomuzu genişletme çalışmalarımız oldu. Ben buradan Grup Başkan Vekilimiz Bülent Turan Bey’e ve Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu Hanımefendiye bütün belediyelere destek olduğu gibi, iktidar muhalefet fark etmiyor. Hepsine destek olduğu gibi bizlere de bu konuda yardımcı oluyorlar. Mesela daha önceki rakamlarla söyleyeyim, belediyemiz her yıl 150-200 bin TL kanal açma aracına kiralayarak para ödüyordu. Biz bu kanal açma aracını Belediyeler Birliğinden aldık sınıf olarak. Şu an bütün köylere, vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet ediyoruz. Yine aynı şekilde, kepçe, arazöz, çeşitli araç makineleri gibi araç filolarımızı da bu şekilde genişlettik.

FİFA STANDARTLARINDA FUTBOL SAHASI
Daha sonra FİFA standartlarında bir Geyikli Belediye spor stadyum projemiz vardı. Yine Spor Toto ile birlikte FİFA standartlarında büyük bir futbol sahası ve halı saha yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığımız bu konuda destek oldu.

AMBULANS ARTIK KISA SÜREDE HİZMET VERİYOR
Çocuk parklarımızın revizyonu, 112 acil istasyonu için belediyemiz olarak bir yer tahsis ettik. Önceden bir vaka olduğunda, telefon açıldığında ambulansın gelmesi 20-25 dakikayı buluyordu. Şu an bir vaka, acil bir durum olduğu zaman hemen 3-5 dakika içerisinde Geyikli içinde, çevre köylere 10 dakika gibi kısa bir zamanda hizmet veriyor.

SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYORUZ
Sokak hayvanları için bir veteriner hekimlik kurduk, kısırlaştırmalar yapıyoruz. Aynı zamanda sokaktaki can dostlarımıza mamalar alıyoruz. Onlara belli noktalarda yemler bırakıyoruz. Bakıyoruz ve onlara bu şekilde sahip çıkıyoruz.

DOĞALGAZ GELİYOR, YENİ PAZAR YERİ YOLDA
Oruçoğlu devam eden projeler ile ilgili ise şu bilgilendirmede bulundu, “Doğalgaz altyapı projesi AKSA gaz tarafından şu an yapılıyor. Bugünkü tarihten itibaren herhalde birkaç gün içerisinde Geyikli’ye doğalgazımız bağlanacak. Yeni pazar yeri projemiz var. Güneş enerjisi ile beraber yeni bir pazar yerine kavuşacak Geyikli. Ocak ayında ihalesini yapıyoruz. Kent içinde yine alt üst revizyonumuz ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Doğalgaz bittikten sonra kilit taşı parke taşı yapımına gireceğiz.

GEYİKLİ’YE YENİ SAĞLIK OCAĞI
Birinci etaptan sonra ikinci etap Zeytinkent konut projemiz, o da tamamlandı. Yine belediyemize oradan bir gelir sağladık. Belediye kültür merkezimiz yine eski belediyemizin olduğu yere yüzde 50’sini Kültür Bakanlığının hibesi ile yüzde 50’sini de belediye bütçemizden; hanımlarımıza el sanatları, kütüphane, gençlerimize yönelik onların ders çalışabileceği, bilgisayar ile gelip yazıcıdan çıktı alabileceği, internetin olduğu bir alan sağlamak amacımız. Sahil kesiminde çalışmalarımız devam ediyor. Şehir içi içme suyu alt yapı su deposu projemiz devam ediyor. Bir hayır severimiz desteği ile yeni bir sağlık ocağı inşallah ayın 15’inde EKAP’tan ihalesi çıkıyor. O ihaleden tahmin ediyorum bir ay sonra yapımına başlanır. 6 aylık bir süresi var zaten. Geyiklimiz inşallah yeni bir sağlık ocağına ve 112 istasyonuna kavuşacak. Bunlar bizim imkanlarımız dahilinde yapacağımız hizmetler. İnşallah çıtayı daha da yükselterek halkımıza nasıl daha faydalı olabileceksek, talepleri doğrultusunda gerekeni yapmaya çalışacağız”

ATA DEMİRER’E TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Başkan Oruçoğlu ayrıca Geyikli’nin tanıtılmasına filmleri ile katkı sağlayan Oyuncu ve Komedyen Ata Demirer’e teşekkür ederek şunları söyledi, “Geyikli’miz tarım ve turizm memleketi. Biz mesela EMITT Fuarı’na katılıyoruz. Geçen yıl da katılmıştık. Orada Geyikli’mizi tanıttık. Bu yıl otelcilerimiz ve pansiyoncularımız, hanımlara ev pansiyonculuğu ruhsatı düzenledik. İki, üç odası olan aynı Bozcaada’daki gibi burada hanımlarımız faydalansın diye. EMITT’deki fuardan sonra 3-5 bin ekstra beldemize turist sağladık. Fuarda Ata Demirer ile bir araya gelmiştik. Kendisi ile devamlı görüşüyoruz. Yine burada mevcut parka ismini verdik. Instagram hesabında da bize yer vermişti. Ara sıra telefonda da görüşüyoruz. Geyikli’ye ara ara geliyor. Geldiğinde de uğrayacak. Belki inşallah yeni bir projesi olabilir. Film projesinde muhakkak çekim noktasında, filmin konseptini bilemeyiz. Yine muhakkak Geyikli’de bir proje yapacaktır. Ben yine buradan kendisine Geyikli’nin reklamını yaptığı için, bize çok faydası oldu teşekkür ediyorum çok. Biz her fırsatta kendisini davet ediyoruz”

HALK PLAJINA YOĞUN İLGİ
Geçen yıl düzenlemesi bittikten sonra halkın hizmetine açılan Geyikli Halk Plajı ile ilgili de konuşan Oruçoğlu, “Geyikli’mizde çok sayıda faaliyet gösteren plajlarımız var. Sahillerimiz tertemiz. Biz biraz bunlara katkı yaptık. Geyikli Belediyesinin mavi bayraklı plajını şezlong vs. ücretsiz olarak halka açtık. Tabii ücretli olan işletmelerimiz de var. Bu tamamen vatandaşlarımızın tercihidir. Çoğunlukla vatandaşımız halk plajını tercih ediyorlar. Yazlıkçı, sahil kesimde oturan kişiler yine halk plajını tercih ediyor. Bizler de bütün personelimiz ile gün aşırı mıntıka temizliği yapıyoruz. Vatandaşlarımızı uyarıyoruz sahillerimizi temiz tutmamız konusunda. Hep beraber sahillerimize sahip çıkalım anlamında. Bu yılda halk plajında çeşitli yeniliklerimiz olacak. Çöp kovaları olsun, mavi bayraklı plajımızda yeni şezlonglar vs. Çanakkale’den bile şu an çok talep görüyor. Haklı olarak Çanakkale merkezde çok fazla denize girecek alan yok. Bildiğim kadarıyla Güzelyalı var. Assos’u tercih ediyorlar hepsinin biz aynı zamanda geçiş yoluyuz” dedi.

İPTAL OLAN KONSERLER İLE İLGİLİ KONUŞTU
Geyikli’de bu yıl iki kez konser iptali ile ilgili de konuşan Başkan Oruçoğlu, seneye güzel bir festivalin gerçekleşeceğini belirtti. Oruçoğlu sözlerini şöyle sürdürdü, “Her yıl 30 Ağustos’ta Zafer Bayramı’nı kutluyoruz ve konserler yapıyorduk. Pandemi süreci girdi yapamamıştık. Bu yılki 30 Ağustos konserinde de baktım maliyetler 15-20 bin TL’ye kurdurduğumuz sahneye 100-150 bin TL paralar istediler. 40-50 bin getirdiğimiz sanatçıya 300-400 bin TL para istediler. Baktım konser maliyeti 700-800 bin TL’leri 1 milyonları buluyor. Biz de arkadaşlarımız ile karar aldık. Hem bu fiyatlar otursun. Biraz fırsatçılık var gibi de öyle bir şey sezdim. Konseri o şekilde iptal ettik. Sonra bir organizasyon grubundan arkadaşlar geldi. Bir rock konseriydi. Rock konseriyle ile ilgili izinleri aldık. Gerekli alanları sağladık. Bu sefer de organizasyonu yapan arkadaşlarımız bilet satamamışlar. Belki eylül sonu, okulların açılacağı haftaydı ondan olabilir. Genç arkadaşlardı, bir şeyler yapmak istiyorlardı. Olsaydı iyi olurdu. Bu sefer olmayınca da insanlar farklı yorumlar yapmaya başladılar. Önümüzdeki yıl MilyonFest var. Umut Kuzey benim de arkadaşım. Sağ olsun zeytin hasadı şenliğinde Çelik onun sayesinde Geyikli’ye geldi. Jest yaptı. Çelik ile de güzel bir konser oldu. Bizler de bundan sonra halkımızın bize verdiği yetkiyi onların avantajına olacak şekilde imkanlarımız dahilinde çalışmalarımıza devam edeceğiz”

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST