Halkın Bakkalı şubeleşmeye gidiyor

KALEM Farkıyla...

Halkın Bakkalı şubeleşmeye gidiyor

Halkın Bakkalı şubeleşmeye gidiyor

Üreticiden tüketiciye daha kaliteli ve ucuza gıda ürünü satmak için geçtiğimiz temmuz ayında “Halkın Bakkalı” Halk Bahçesinde hizmet vermeye başlamıştı. İlginin yoğun olmasından dolayı kooperatif yöneticileri Barbaros ve Esenler Mahallesi’nde de şube açmaya karar verdi.
Sınırlı Sorumlu Çanakkale Üretim ve Pazarlama Kooperatifi geçtiğimiz temmuz ayında, halka daha kaliteli ve düşük fiyatta gıda ürünü satmak için Halk Bahçesinde Halkın Bakkalını açmıştı. Geçen zaman içinde Kooperatif bakliyat üzerine kendi markası ÇAKOOP’u oluşturdu. Halkın Bakkalına vatandaşlar yoğun ilgi gösterince kooperatif yönetimi Esenler ve Barbaros Mahallesi’nde de şube açmaya karar verdi.

“İKİ ŞUBE DAHA AÇACAĞIZ”
Sınırlı Sorumlu Çanakkale Üretim ve Pazarlama Kooperatifi başkanı Ali Rıza Berkit halka sundukları hizmetler hakkında bilgi verirken şunları söyledi,“Üreticiden tüketiciye mesafeyi daraltmak için kooperatifleşmeye gittik. Halkın Bakkalı’nda öncelikle Marmara ve Ege bölgelerinin ürünlerini tüketiciye sunmaya çalışırken tüketicinin de örgütlenmesi için bazı çalışmalar yapıyoruz. Üreticilerin topraktan çıkardığı her türlü ürünün burada pazarlanması için destek oluyoruz. Ürünlerimizi minimum kar payı ile tüketiciye ulaştırıyoruz. Şu an Halkın Bakkalı çok başarılı oldu ve ilgi yoğun. Türkiye genelindeki diğer kooperatifler ile de dayanışma içindeyiz. Aramızda mal alışverişi yapıyoruz. Bakliyatta ÇAKOOP adı altında kendi markamızı oluşturduk. Yöremizdeki tarımsal ürünleri paketleyip hem ilimizde hem de diğer il ve ilçelere gönderiyoruz. Bu yoğun ilgi karşısında Barbaros ve Esenler mahallelerimizde şube açmak için çalışmalara başladık. Halkımızla dayanışma içinde olarak üretici ve tüketiciler ile dayanışma içindeyiz”

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST