“Halkın iradesini yok sayanları unutmayacağız”

KALEM Farkıyla...

“Halkın iradesini yok sayanları unutmayacağız”

“Halkın iradesini yok sayanları unutmayacağız”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan 12 Eylül 1980 darbesinin 41’inci yılında yayınladığı açıklamasında, “Demokrasi ve halkın iradesini yok sayanları unutmadık, unutmayacağız” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan 12 Eylül 1980 darbesinin 41’inci yılında yayınladığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı, “Ülkemizde ve dünya demokrasi tarihinde kara bir leke olarak yer alan kanlı 12 Eylül 1980 darbesinin üzerinden tam 41 yıl geçti. Askeri cuntanın yönetime el koyduğunu, acımasız işkenceleri, hukukun üstünlüğünü ayaklar altına alanları, demokrasi ve halkın iradesini yok sayanları unutmadık, unutmayacağız. Böylesine karanlık bir günün yıl dönümünde 12 Eylül’ün hayattan kopardığı tüm canları rahmetle anıyor, barış ve demokrasi dolu yarınlar diliyorum”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST