Harçlıkları ile mama aldılar

KALEM Farkıyla...

Harçlıkları ile mama aldılar

Harçlıkları ile mama aldılar

Hayvanları Koruma Günü nedeni ile Bayramiç Belediyesi, barınakta bakımı yapılan yavru köpekleri, ilçede eğitim veren anaokullarına götürdü. Belediyenin Veteriner Hekimi Fatma Kılıç ve ekibi, geçici barınakta bakımı yapılan yavru köpekleri, Lütfiye Kerim Tahsildaroğlu Anaokulu ve 18 Mart Anaokuluna götürdü. Yavru köpekleri yakından seven ve onları besleyen çocuklar, büyük mutluluk yaşadı. Konuyla ilgili bilgi veren Veteriner Hekim Kılıç, “4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle bakımını yaptığımız yavru köpeklerimizi, çocuklarımızla buluşturduk. 18 Mart Anaokulu, barınağımızdan bir yavru sahiplendi. Okulun öğrencileri, can dostumuzla yakından ilgilenecekler, bakımını yapacaklar. Lütfiye Kerim Tahsildaroğlu öğrencileri ise can dostlarımız için kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarla aldıkları mamaları, bize teslim etti. Hem çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak hem de farkındalık oluşturmak amacıyla oldukça faydalı bir gün oldu. Gittiğimiz okullarda can dostlarımıza güvenli ve huzurlu bir yuva sağlamak adına sahiplendirme konusunda bilgi verdik. Sevimli ve bakıma muhtaç yavrularımızı sahiplenmek isteyen tüm vatandaşlarımız, Bayramiç Belediyesine başvurabilir” ifadelerini kullandı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST