Hava sıcaklıkları düşüyor!

KALEM Farkıyla...

Hava sıcaklıkları düşüyor!

Hava sıcaklıkları düşüyor!

Yarın Balkanlar üzerinden gelecek olan soğuk ve yağışlı havanın etkisi ile Çanakkale’de hava sıcaklıklarının Çarşamba gününden itibaren 8 ila 12 derece azalacağı bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Bölgemizin yarından itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının salı günü bölgemizin kuzeyinde (Balıkesir ve Çanakkale) 8 ila 12 derece, Çarşamba günü bölgemizin geri kalanında (İzmir, Manisa ve Aydın) 5 ila 8 derece azalması bekleniyor.

25.09.2018 Salı ve 26.09.2018 Çarşamba günü yağışların bölgemizin kuzey kesimlerinde etkili olacağı, Çanakkale’nin kuzey ve doğusu ile Balıkesir’in Merkez ve kuzey ilçelerinin sağanak ve yerel gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İzmir’de havanın genellikle parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Ancak Salı ve Çarşamba günü kuvvetli kuzeyli rüzgarla birlikte hava sıcaklığının hissedilir derecede azalacağı Bugün 33 derece beklenen en yüksek hava sıcaklığının Çarşamba günü 10 derece kadar azalarak 23 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın Salı ve Çarşamba günleri, bölgemizin özellikle orta ve kuzeyi ile kıyı hattında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (40-80 km/saat) şeklinde esmesi tahmin ediliyor.

Kuvvetli rüzgar ve fırtınayla birlikte hava sıcaklıklarında kısa sürede beklenilen ani ve hissedilir değişimlerin meydana getireceği sağlık sorunları gibi olumsuzluklara karşı da dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST