Haydi bilim atölyesine!

KALEM Farkıyla...

Haydi bilim atölyesine!

Haydi bilim atölyesine!

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Halk Kütüphanesinde düzenlenen bilim atölyesi çocukları ve gençleri bekliyor. Kütüphaneden atölye ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı, “Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanemiz ismine layık olarak Çanakkale’de çocuklarımız için, Gençlerimiz için bilimsel yenilikleri sunmaya devam ediyor. Amacımız her yaş grubundaki çocuklarımızın, gençlerimizin matematiğin önemini, anlamını ve faydalarını en erken aşamada anlamalarını sağlamak.

Bu amaç doğrultusunda, matematiğin ve kimyanın en temel kavramlarını en kolay algılayabilecekleri şekilde oyunlarla sunmaktır. Modern bilgi çağının gereklerini en şekilde uygulayan Kültür ve Turizm Bakanlığımızın destekleri ile yurdumuzda 11 İl Halk kütüphanemizde matematik ve kimya atölyeleri kuruldu.

Bu şanslı illerden biri de Çanakkale’miz oldu. Yeni kurulan matematik ve kimya atölyemiz hafta içinde ve gruplar şeklide branş öğretmenleri ile birlikte sınıf şeklinde ve okullarımızın kütüphanemizden randevu alması ile uygulanacaktır. (0 286 217 23 69 )Her yaş grubundaki çocuklarımızın, gençlerimizin düşünmeyi ve araştırma kültürünü en iyi şekilde almış olarak yetişmesine her zamankinden çok ihtiyacımız var. Bu amaç için kütüphanemiz hizmetinizdedir”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST