Haydi Çanakkale Ahmet Alp’i yaşatalım! (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

Haydi Çanakkale Ahmet Alp’i yaşatalım! (videolu haber)

Haydi Çanakkale Ahmet Alp’i yaşatalım! (videolu haber)

SMA hastası 10 aylık Ahmet Alp tedavisi için gereken paranın toplanması için yardımları bekliyor. Ahmet Alp’in tedavisi için ise 2.3 milyon dolar gerekiyor.

Yaklaşık 3 aylıkken ailesi tarafından sağlık sorunları nedeni ile hastaneye götürülen Ahmet Alp’e Tip-1 SMA teşhisi konuldu. Biga İlçesi’ne bağlı Kemer Köyü’nde yaşayan Ahmet Alp’in hastalığının tedavisi var, ancak biraz maliyetli. Tek başına ilacın maliyetinin altından kalkmayan Güven ailesi de bağış kampanyası düzenliyor. Çanakkale’nin çeşitli yerlerine asılan bu resim ile Ahmet Alp’in tedavisine destek isteyen baba Recep Güven 7 aydan beri Ahmet Alp’in yoğun bakımda olduğunu belirterek, “Ege Üniversitesinde kalıyor ancak orada da boğazını delmek istiyorlar. Biz de ona razı gelmiyoruz. Başka bir hastaneye nakil ettirmek istiyoruz ama pandemi nedeni ile de onu bir türlü yapamadık. Makineye bağlı, solunum sıkıntısı var. Bu hastalığa yakalanan bebekler 2 yaşını görmüyorlar. Türkiye’de bunun bir tedavisi var anca bu tedaviyi alan çocukların yüzde 70’i yine hayatını kaybediyor. Bizim ulaşmak istediğimiz tedavi ZongenSMA isimli bir tedavi. O da 2.3 milyon dolar. Avrupa onayı alan bir ilaç. Bu ilacı kullanan çocukların yüzde 95’i tedaviye olumlu cevap veriyor. Bizim zamanımız yok. İlacı ne kadar önce alırsak o kadar iyi. Çok etkili bir ilaç ancak çok pahalı” ifadelerini kullandı.

BAĞIŞ İÇİN IBAN NO: TR24 0006 0000 0093 8208 79 Recep Güven- Yapı Kredi Bankası
Telefon No: 0543 334 5287
Instagram bağış sayfası: sma_ahmetalp

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST