Hem eğitim alacaklar hem kazanç sağlayacaklar

KALEM Farkıyla...

Hem eğitim alacaklar hem kazanç sağlayacaklar

Hem eğitim alacaklar hem kazanç sağlayacaklar

Çanakkale Lapseki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri küçük bir sanayinin adımlarını attı.
Çanakkale’nin Lapseki İlçesinde Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri küçük bir sanayinin adımlarını attı. Lapseki Kaymakamlığı Proje Ofisi tarafından hazırlanan Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen proje kapsamında öğrenciler hem uygulamalı eğitim alacaklar hem de kazanç sağlanacak. Projenin detayları ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Lâpseki İÇDAŞ ÇİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen “Lâpseki Geleceğini Şekillendiriyor” Projesi kapsamında, ilçemize en güncel teknolojiyi kullanarak kesim yapan, bölgenin tek CNC Lazer Kesim Makinesi kazandırıldı. Makinenin alımı ve ilave donatılarla birlikte toplam maliyeti 3 milyona yakın olan bu proje kapsamında alımı gerçekleştirilen 4 KW’lık CNC Lazer Kesim Makinesi ile 22 mm kalınlığındaki siyah demir, çelik ürünler hızlı bir şekilde istenilen motiflerde ve ölçülerde kesilebilmektedir. En ağır demir, çelik öğrencilerimizin elinde şekil alacak. Kurulumu tamamlanan CNC lazer kesim makinesi, 2019/2020 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrencilerimizin ve bölgemizin hizmetine girerek çalışmalarına başlamış, öğrencilerimizle birlikte bölgemizde bu alanda hizmet veren çeşitli kuruluşlarla kesim yapma çalışmalarını sürdürmektedir. Bu cihaz sayesinde okulumuz öğrencileri CNC Lazer Kesim Operatörü olarak yetişerek mezun olacak, bununla beraber bölgemizdeki sanayiciler ve küçük esnaflar bu cihazın vereceği hizmetten yararlanabilecekler. Bu makinenin okulumuza kazandırılmasıyla birlikte ilçemizde mesleki eğitimi tercih oranı da artış gösterecek. Lapseki, eğitim yatırımlarının tam kapasiteye ulaşmasıyla farklı bir çehreye dönüşecek” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST