”Her gün bir kadının kanı elimize bulaştı”

KALEM Farkıyla...

”Her gün bir kadının kanı elimize bulaştı”

”Her gün bir kadının kanı elimize bulaştı”

Çanakkale CHP Kadın Kolları Başkanı Sibel Erol 25 Aralık Kadına Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde yaptığı açıklamada, “Her gün bir kadının kanı hepimizin eline bulaştı. Hepimiz bu kadın kanından sebeplendik. Hepimiz bu cinayetlerden aslında sustuğumuz için sorumluyuz” dedi.

CHP Kadın Kolları yönetim kurulu dün 25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde parti binasında açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamaya kadın kolları üyelerinin yanı sıra, İl Başkanı İsmet Güneşhan da katıldı. Kadın Kolları Başkanı Sibel Erol yaptığı açıklamada, “Eşitliğimizi sadece biyolojik farklılıklarımız ile bozmak, ya da toplumun bize biyolojik farklılıklardan kaynaklanan rolleri biçmesine susmak… İşte en büyük cinayet budur. Biz geçtiğimiz yıl içinde her güne bir kadın cinayeti ile uyandık. Her gün bir kadının kanı hepimizin eline bulaştı. Hepimiz bu kadın kanından sebeplendik. Hepimiz bu cinayetlerden aslında sustuğumuz için sorumluyuz. Ben istiyorum ki; annelerimizden, kadınlarımızdan çocuklarını toplumsal cinsiyet eşitsizliğini reddederek yetiştirsinler” ifadelerini kullandı.

BİR KİŞİ DAHA EKSİLMESİN
Erol açıklamalarının devamında, “Bir kişi daha eksilmemek için mücadele edeceğiz ve kazanımlarımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Kadına yönelik şiddetin son bulması için; 6284 sayılı koruma kanunu ve İstanbul Sözleşmesinin tam olarak uygulanmasını, iyi hal indirimlerine son verilmesini, sığınma evlerinin sayısının artırılmasını, ücretsiz danışmanlık, psikolojik ve tıbbi destek ile yasal yardımın yapılmasını, kadın istihdamını artırmak için güvenceli istihdam olanakları yaratılmasını, kadınların işe alım ve yükselmelerinde cinsiyetçi politikalardan vazgeçilmesini, kadın-erkek arasında yaşanan ücret eşitsizliğinin giderilmesini, medyanın, kadın ve çocuklara yönelik şiddeti bir malzeme olarak kullanmaktan vazgeçilmesini talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST