“Her zaman öğrencilerin yanında olacağız”

KALEM Farkıyla...

“Her zaman öğrencilerin yanında olacağız”

“Her zaman öğrencilerin yanında olacağız”

Sol Parti Çanakkale İl Örgütü tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, iktidarın eğitim politikaları eleştirilerek; “kaygıyla sınava giren bir öğrenciden geleceğini inşa etmesi beklenemez bir durumdur. bizler her zaman öğrencilerin, eğitim emekçilerinin ve velilerin yanında olacağız.” denildi.

Sol Parti Çanakkale İl Örgütü tarafından yapılan hükümetin eğitim politikaları ile ilgili yapılan yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi; “Geçtiğimiz on sekiz yıl boyunca mevcut iktidar eline geçen her fırsatta eğitimi bilimsel/akademik çizgisinden uzaklaştırmış, eğitimcilerin öğrencilerin ve velilerin tüm taleplerini göz ardı etmiştir. Şimdi ise sınavı önce erteleyip, sonra erken tarihe alarak bir kez daha öğrencileri, öğretmenleri ve eğitim sistemi içindeki herkesin önemsemediği göstermiştir. Salgın süreci içindeyken merkezi sınavlann yapılması, milyonlarca insanın hayatının riske atılması demektir. Kapalı alanlarda sınava girmenin telafisi maske takmak, ateş ölçerek sınava alınmak veya dezenfektan kullanmak değildir. Bu kaygıyla sınava giren bir öğrenciden geleceğini inşa etmesi beklenemez bir durumdur. Olması gereken bilim insanlarının salgın dönemine yönelik görüşleri alınarak, öğrencilerin hem fiziksel hem psikolojik sağlığı gözetilerek bir sınav takvimi hazırlamaktır. Bu süreçte ve gelişecek bütün durumlar içerisinde bizler her zaman öğrencilerin, eğitim emekçilerinin ve velilerin yanında olacağız.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST