“Hiçbir şey TV’lerde gösterildiği gibi değil” (Video)

KALEM Farkıyla...

“Hiçbir şey TV’lerde gösterildiği gibi değil” (Video)

“Hiçbir şey TV’lerde gösterildiği gibi değil” (Video)

ÇTSO, seçimlerden sonra ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu, “Üretmememiz lazım. Her birimizin ayrı ayrı işleri var. Hiçbir şey TV programlarında gösterildiğini gibi değil” dedi.

ÇTSO kasım ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda açıklamalarda bulunan ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu şunları söyledi, “Seçimlerinden kesinleşmesinden sonra bugün 5’inci toplantımızı gerçekleştirdik. Çanakkale’mizin marka değerini artırmak ağırlıklı gündemimiz oluşturuyor. Balkan pazarında Sofya’da gerçekleştirdiğimiz workshop çok faydalı oldu. Fuarda Çanakkale’miz için nokta atışını yaptık. Aralıkta Üsküp, ocakta Selanik, ocak sonu şubat başı gibi Bükreş’i planlıyoruz”

YAPTIĞIM İŞLERİ SUNMAYA TRAKTÖR İLE Mİ GİDEYİM?
Semizoğlu açıklamasını 2023 yılında yeni bir birim kurmaya karar verdiklerini belirterek şöyle sürdürdü, “Kurumsal iletişim adı. Odamızın faaliyetlerini anlatmak amacıyla. Ocak ayı itibari ile bu birimi kuruyoruz. Biz 11 kişiyiz. Her bir meclis üyemizin fikirlerine ihtiyacımız var. Çanakkale’yi ileriye hep beraber taşıyabilmemiz için bu zaruridir. Pek çok kurum ve yöneticileri ziyaretimize geldi. Kent Konseyi Başkanı’mız Ali Aydın Çalıdağ da bizi ziyaret etmişti. O zaman da STK’ların siyasetten uzak olma konusunda uzlaşmıştık. Üretmemiz lazım. He birimizin ayrı ayrı işleri var. Hiçbir şey TV programlarında gösterildiğini gibi değil. Kendi işimden örnek vereyim. Geçtiğimiz 2 yıl boyunca araçlarda kiralar 4 bin 900 TL idi. Bu yıl araçlara 30 bin TL öneriler geldi. Dedik ki satın alalım o zaman. Araç sayısı 12-13 olunca bütçe ayırman gerekiyor. Bankadan kredi alalım dedik. Siz orman ürünleri sektöründesiniz traktör alabilirsiniz. Otomobil vb. fonlamamıza imkan yok. Ben yarın Yunanistan’a yaptığım işleri sunmaya gideceğim ben buna traktör ile mi gideyim? Orman ürünleri ile uğraşan şirket otomobil alamıyor. Alel acele alınan kararlar üretmemize engel oluyor. Bu kararların üretime ekonomiye faydası olmadığını düşünüyorum bunların artık bizlerle istişare yapılarak alınmasını diliyorum. 2023 yılına iş dünyasının umutlu girmesi hepimizin ortak dileği” dedi.

Konuşmalar sonrası yeni dönem için, hesap döneminde komisyonunda görev alacak kişiler vehakem ve bilir kişi eksperleri seçildi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST