İddialar, ithamlar havada uçuştu!

KALEM Farkıyla...

İddialar, ithamlar havada uçuştu!

İddialar, ithamlar havada uçuştu!

CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural, Baki Tekne isimli bir şahıs tarafından dile getirilen AK Partili İl Yönetim Kurulu Üyesi İş İnsanı Mücahit Esin hakkındaki iddiaları sosyal medya hesabından paylaştı. Esin’in TKİ’den 30 bin tonluk kömür alıp pazarladığını dile getiren Ural, “Kömür karasından, toz işinden temizlenmenin kolay olmadığını belirtmek isterim…” dedi.

AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Çanlı iş insanı Mücahit Esin’in, siyasi kimliğini kullanarak milyonluk ticari anlaşmalar yaptığı ve T.K.İ Çan Linyitleri İşletmesi Müdürlüğünden 30 bin ton kömür alarak pazarladığı iddia edildi. İddiaların sahibi Baki Tekne isimli bir kişiydi. Yalnız Tekne paylaşımından kısa bir süre sonra gönderisini sildi.
CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural ise paylaşımların ekran görüntüsünü alarak kişisel hesabından paylaştı. Ural paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Çan TKİ ‘de Çan İlçemizde hatta AKP İl ve İlçe yönetimlerinde neler oluyor? Toz kömürler sıcakların etkisiyle mi tutuştu yoksa nemalanmadan yararlanamayanlar mı toz kömürleri tutuşturdu? Çan’da dumanlar tütüyor. Az değil konuşulan toz kömür 30.000 ton ve İstanbul otellerine ve toz işlerine de atıflar var… Bunun hesabını kim verir bilemiyorum ama yayınlanan sosyal medya paylaşımlarının müdahale ile sildirilmesi bile AKP İl Başkanı Sn. Naim Makas’ı ilgilendirir diye düşünüyorum. Kömür karasından, toz işinden temizlenmenin kolay olmadığını belirtmek isterim…Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na laf etmek yerine Sn. Makas’a partisini ve yöneticilerini kömür karasından ve toz işinden daha fazla kirlenmeden etrafa dağılmadan temizlemesini öneriyorum.”

“Kafası güzelken yazmış!”
Mücahit Esin ise kendini şu sözlerle savunu: “Baki Tekne bizim köylümüzdür ama ailevi ilişkiler noktasında o bizi sevmez biz onu sevmeyiz. Sosyal medyada paylaşılan konuya yorum yazan Berattin Tekne’nin daha önce şahsıma yönelik tehdidi vardır. Sosyal medya da bu yazı yazılınca ailevi büyüklerimiz temasa geçti. ‘Kafam güzeldi, telefonu başkası elimden aldı o yazdı’ dedi. CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural’da bu arkadaşın paylaştığını servis etmiştir. Bugün avukatımıza vekaletimizi verdik. 31 Mayıs tarihinde savcılığa ilk önce suç duyurusunda bulunacağız ve daha sonra ise maddi ve manevi tazminat davası açacağız. Eşim ve bir kızım var. Kimse bunu düşünmüyor. Siyaset uğruna da bu kadar iftira ile adam harcanmaz” dedi.
“30 ton kömür alışı yok”
“2008 yılından beri kendi ruhsatlı yerimde kömür ticaretim vardır. Çan TKİ’den kömür alımının yanı sıra SOMA’dan da kömür alımı yapıyoruz. Babam 35 yıllık kömürcü ve nakliyecidir. Söylendiği gibi 30 bin ton diye bir kömür alışı yoktur.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST