İhtiyaç sahipleri için özel reyon

KALEM Farkıyla...

İhtiyaç sahipleri için özel reyon

İhtiyaç sahipleri için özel reyon

Kepez’de bir manav ihtiyaç sahibi vatandaşlar için özel bir meyve sebze reyonu hazırladı.

Kepez’de bir manav yeni bir uygulama başlatarak, ihtiyacı olan kişilerin ücretsiz alabileceği meyve ve sebze reyonu oluşturdu. Koronavirüs salgını nedeni ile manavdan alışveriş yapan vatandaşlar hazırladıkları listeyi sosyal mesafe kuralına uyarak manava veriyor o da ihtiyaçlarını kişilere ulaştırıyor. Ayrıca belirli bir ürün de her sabah işletme tarafından ihtiyaç sahipleri için hazırlanan reyona konuluyor. İsteyen kişiler de destek amaçlı olarak ücretini ödediği ürünleri o reyona bırakabiliyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Manav sahibi Gürcan Mandacı şunları söyledi, “Devletimizin belirlediği bütün kurallara uyuyoruz. Çalışma saatlerimiz kısalttık ve içeri insan almıyoruz. Satışlarımızın yüzde 60’ı şu anda telefona döndü. Günlük taze mal getiriyoruz ve vatandaşlarımıza faydalı olacak her şeyi yapmaya çalışıyoruz. İhtiyacı olan vatandaşlarımıza ücretsiz ürün vermek için biz sabah başlangıcı yapıyoruz, daha sonra isteyen müşterilerimiz istedikleri kadar ihtiyaç sahipleri için reyonumuza sebze ve meyve koyuyorlar. Bu yardımlar konusunda hiç kimseyi zorlamıyoruz”
Vatandaşlar ise manavın bu uygulamasını takdirle karşıladıklarını belirtti.

 

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST