İkinci el eşyalardan eğitime destek (Video)

KALEM Farkıyla...

İkinci el eşyalardan eğitime destek (Video)

İkinci el eşyalardan eğitime destek (Video)

Çanakkale Çağdaş Eğitim Kooperatifi öncülüğünde ve Çanakkale Lions Kulübünün desteğiyle bugün ve yarın Çaput Festivali düzenlendi. Festivalde ikinci el eşyaların satışa çıkarılması sonucu elde edilen gelir ile Çağdaş Eğitim Kooperatifinin öğrenci evi yapımına destek sağlanacak.

Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesislerinde geçtiğimiz hafta 1. Çaput Festivali düzenlendi. Festivalde ikinci el eşyalar, yiyecek, içecekler, takılar satışa çıkarılarak elde edilen gelir ile eğitime katkı sağlanacak. Çanakkale Çağdaş Eğitim Kooperatifi tarafından yapılan festival Çanakkale Lions Kulüp Üyeleri tarafından da destek gördü. Festivale; Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan, CHP Milletvekili Muharrem Erkek’in eşi Özen Erkek ve çok sayıda kişi katıldı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çanakkale Çağdaş Eğitim Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Bilge Şimşek, “Hem tüketim çılgınlığına son vermek, hem ikinci el eşyayı geri dönüşüm olarak kazandırmak, çevremizi korumak; bir taraftan da uygun fiyatla ihtiyacı olan insanlara ulaşmak, bütün bunları yaparken de Çanakkale Çağdaş Eğitim Kooperatifimize yıllardır uğraşıyoruz, bir öğrenci evi yapmak istiyoruz. Ona gelir elde etmek amaçlı. Bu bizim ilk etkinliğimiz 1. Çaput Festivali olarak. Bunu daha sonra yaygınlaştırarak beldelerimize ve merkezde geleneksel hale getirip devam edeceğiz. Aynı zamanda Çiçek Dükkanı adı altında satışa başlayacağız” dedi.

İMECE RUHUYLA…
Lions Kulübü Çanakkale şubesi Başkanı Meserret Muhtaroğlu ise şöyle konuştu, “Biz daha çok tüketerek daha çok kirletiyoruz dünyayı. Bu nedenle ikinci el eşya kullanımı kültürünü oluşturmak, geri dönüşüm alışkanlıklarını kazandırabilmek için, Çanakkale Çağdaş Eğitim Kooperatifinin organize etmiş olduğu 1. Çaput Festivaline destek vermek istedik. Zaten bir çok üyemiz kooperatif üyesi. Hep birlikte imece ruhuyla bu festivali hazırladık ve halkımıza sunuyoruz”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST