İklim krizi ve maliyetler üreticiyi vurdu

KALEM Farkıyla...

İklim krizi ve maliyetler üreticiyi vurdu

İklim krizi ve maliyetler üreticiyi vurdu

Çıplak Köyü Muhtarı Ufuk Göçoğlu, üretim maliyetlerinin artması ve iklim kriziyle gelen kuraklık dolayısıyla üreticilerin zor durumda kaldıklarını ifade etti.
Çıplak Köyü Muhtarı Ufuk Göçoğlu, üretim maliyetlerinin artması ve iklim kriziyle beraber üreticilerin zor durumda kaldığını ifade ederek, üretimin durmaması için tohumluk mısır toplantısı düzenleneceğini ifade etti. Göçoğlu mesajında, “Bildiğiniz üzere bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesini gören tarımsal girdi maliyetleriyle mücadele ederek üretim yapmaya çalışıyoruz. İklim değişikliği ve kuraklığın yanı sıra dövizdeki dalgalanmayla birlikte artan maliyetlerin altından kalkamayacak duruma geldik. Tüm tohumluk mısır diken arkadaşlarla beraber hareket edebilmek üretimin durmaması ve ürettiğimiz malın değerini alabilmeniz için geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek toplanmıştık. Köy kahvesinde ikinciye yeniden Tohumluk Mısır toplantısı yapılacaktır.” İfadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST