“İktidarın politikası, ülkemizi kadın mezarlığına dönüştürdü”

KALEM Farkıyla...

“İktidarın politikası, ülkemizi kadın mezarlığına dönüştürdü”

“İktidarın politikası, ülkemizi kadın mezarlığına dönüştürdü”

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, dün Kadın Çalıştayı kapsamında Çanakkale’ye gelerek Balıkçı 286’da partilileriyle buluştu. Salonu dolduran kalabalığa “Yaşam Hak” projesinin detaylarını anlatan Aylin Nazlıaka, CHP olarak şiddet mağduru kadınların sesini bu projeyle duyuracaklarını ifade etti. Gelinen noktada iktidarın konuyla ilgili duyarsızlığından dert yanan Nazlıaka, “Son 8 ayda 281 kız kardeşimiz kadın cinayetine kurban gitti ama biz Meclis’te verdiğimiz önergelere bile cevap alamaz haldeyiz. Siyasi iktidarın kadın politikaları, ülkeyi kadın mezarlığına çevirdi” dedi.

Kadın Çalıştayı kapsamında Çanakkale’ye gelen CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, il genelinde birtakım ziyaretlerde ve temaslarda bulundu. Nazlıaka, öğleden sonra ise soluğu Balıkçı 286 düzenlenen Kadın Kolları etkinliğinde aldı.

Burada, “Yaşam hak” projesinin detaylarını paylaşan Nazlıaka, şöyle konuştu:
“Tüm Türkiye’de şu an kadın kolları olarak örgütlenmiş durumdayız. İl ve ilçe örgütlenmemizi tamamladık, şimdi mahalle örgütlenmesini tamamlıyoruz. Bir yandan da hızla üye çalışmamızı yapıyoruz. Üye sayısını çok önemsiyoruz. Genel olarak üye sayımızın arıttığı yerlerde oy oranımız da artıyor. O yüzden süreci hızla öre öre öre gençlerimizle birlikte bu hedefe ulaşabiliriz.”

“8 AYDA 281 KIZ KARDEŞİMİZ HAYATTAN KOPARILDI”

“Siyasi iktidarın kadın politikaları ülkeyi kadın mezarlığına dönüştürdü. Verdiğimiz önergelere cevap bile alamıyoruz, o yüzden kendimiz uğraşıyoruz verileri almak için. İlk 8 ayda 281 kız kardeşimizin, 281 canın hayattan koparıldığı bilgisine ulaştık. Biz de CHP olarak “Yaşam hak” isimli bir projemizi hayata geçirdik. Bu projeyle genel merkezimize kurduğumuz bir çağrı sistemiyle, şiddet mağdurlarına ücretsiz, hukuki, psikolojik destek, barınma ihtiyacı gibi yardımlar sağlıyoruz.”

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST