“iktidarın sokaktan, vatandaştan haberi yok”

KALEM Farkıyla...

“iktidarın sokaktan, vatandaştan haberi yok”

“iktidarın sokaktan, vatandaştan haberi yok”

CHP Çanakkale İl Başkanlığı enflasyon rakamları, maaşlara yapılan zamlar ve hayat pahalılığının değerlendirildiği bir açıklama yayınladı. Açıklamada iktidarın sokaktan vatandaştan haberi olmadığı ifade edildi.
CHP Çanakkale İl Başkanlığı geçen gün enflasyon ve hayat pahalılığıyla alakalı bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada, “Üzerinde oynanmış, gerçeği yansıtmayan; markette, çarşıda, pazardaki fiyat artışlarının yanına bile yaklaşmayan enflasyon oranını maaşlara eklemeye zam yaptık denmez! Enflasyon oranının ne olduğunu markete giden çocuklar bile TUİK ’ten daha iyi biliyor. Asgari ücrete, emeklinin, memurun, işçilerin gelirlerine yapılan sözde artışlar; vatandaşlarımız daha maaşlarını alamadan gece yarısı zamlarıyla onlardan geri alındı. İktidar; emeklilerin, işçilerin, memurların maaşlarını iyileştirmeye yine yanaşmadı. “Zam” diye maaşlara yaptıkları eklemeler enflasyonu karşılamıyor; hayat pahalılığının yanında devede kulak bile kalmıyor. Yandaş basın organlarının “Emekliye, memura zam” diye verdikleri sözde müjdeler; enflasyonun, ekonominin ne hale geldiğinin itirafından başka bir şey değildir. Vatandaşlarımızın alım gücü iyileşmiyor, aksine her geçen gün kötüye gidiyor. İşçi, memur, emekli daha maaşını almadan yeni yıla zam haberleriyle girdi. Maaşlar artmadan faturalar daha da kabardı. Soruyoruz; elektriğe yüzde 125 zam yapıldığı nerede görülmüş? Hiç mi vicdanınız kalmadı? Üç beş yerden maaş alıp, milletimize soğan ekmeği reva görenlere sesleniyoruz: Mazota, gübreye, elektriğe zam yapan siz değil misiniz? Yoksa bu fiyatları artıran dış güçler mi! Bir de çıkıp vatandaşlarımıza yarım ekmek yiyin, soğan yiyin, az yakın da battaniyeyle oturun deme şuursuzluğunu gösterenlere bir çift lafımız var: Ülkemizin alnı açık, onuruyla evini geçindirmeye, tenceresini kaynatmaya, çocuklarını geleceğe hazırlamaya çalışan anne-babaları, ev hanımları, gençleri, öğrencileri, işçileri, işsizleri tüm güzel insanları adına, milletimizi küçümseyen bu tavsiyelerinizi aynen size iade ediyoruz!” ifadeleri kullanıldı.
“YÜREĞİNİZ VARSA SOKAĞA ÇIKIN”
İktidarı sokağa çıkmaya davet eden açıklamada ayrıca, “Yüreğiniz varsa sokağa çıkın; ekranlarda çıkıp söylediklerinizi, çocuğuna mama alamayan annelerin gözünün içine bakarak da söyleyin! O annenin gözlerine bakın bakalım; ne göreceksiniz? Ekonominin nasıl da iyi olduğunu, ülkenin nasıl uçtuğunu mülakatlarda elediğiniz, KPSS’de derece yapan pırıl pırıl gençlerimizin karşısına geçin de anlatın. Dünya devletleri içinde kamudan en çok ihale alan 10 şirketten beşinin Türkiye’den olmasına verilecek cevabınız var mı? Bunu neyle izah edeceksiniz? Sizler, vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek yerine, saraylarınızda daha önce bu milletin adını bile duymadığı meyvelerle beslenmeye devam edin! Sizler; sanatçı diye geçinen bazı hadsizleri sahnelere çıkartıp Ülkemizin kurucu lideri Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına hakaretler ettirip çiçek verme ve alkışlama saygısızlığını gösterirken, unutmayın bu halk bunu unutmayacak ve bu hadsizliğin hesabını sizden mutlaka soracaktır. Bizim milletimize sözümüz var! Bu milletin parasının, bir avuç çeteyi zengin etmek için kullanıldığı bu soygun düzenine son vereceğiz! Az kaldı. Vatandaşlarımıza hak ettikleri refahı kazandıracağız! Özgürce üreten, hakça bölüşen, huzur ve refah içinde yaşayan bir toplumu hep birlikte yaratacağız!” denildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST