İl başkanları arasında ‘köprü’ polemiği

KALEM Farkıyla...

İl başkanları arasında ‘köprü’ polemiği

İl başkanları arasında ‘köprü’ polemiği

AK Parti İl Başkanı Naim Makas; CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural ve CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’i köprüye davet etmelerine rağmen davete cevap vermediklerini iddia etti. Bunun üzerine CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural bir açıklama yayınladı.
AK Parti İl Başkanı Naim Makas CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’in köprüye davet edilmelerine rağmen davete karşılık vermediklerini söyledi. Makas açıklamasında, “Gururla ‘En’lerin” köprüsü diyoruz. Dünya basını heyecanla 1915 Çanakkale Köprüsü ‘nden bahsediyor. CHP İl Başkanı Sayın Ural’ı ve Genel Başkan Yrd. Sayın Erkek’i defalarca davet ettik. Kendileri gibi davetlere rağmen kulaklarını tıkamış, merak etmemiş, görmeye gidememiş şehrimiz siyasileri var maalesef. Şehrimiz adına üzücü. Merak ediyoruz, köprüden geçerken gözlerinizi de kapatacak mısınız?” ifadelerini kullandı.
SİZ BÜLENT TURAN’I ALIN BEN MUHARREM ERKEK’İ
CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural ise iddialara karşılık olarak şu cevabı verdi, “Cesaretiniz varsa birlikte gidelim. Sayın Makas. Gidelim de birlikte görelim kimin köprüden geçerken gözlerini kapatacağını, kimin köprüden inerken başını eğip gözlerini kapatacağını. Biz yatırımın değerini, yatırımın ne olduğunu gayet iyi biliriz Sayın Makas. Biz köprüye, otoyola karşı değiliz. Biz köprünün, otoyolun yapım şekline, halkımızın kandırılmasına, köprü otoyol yapılırken oluşan ranta karşıyız. Hadi gidelim siz de ben de mühendisiz. Yanımıza siz Sayın Bülent Turan‘ı, ben de Sayın Muharrem Erkek’i alayım. Yanımıza basını alalım, ihale şartnamesini alalım. Köprünün maliyet hesaplarını alalım, köprüden geçiş garantisini alalım, köprü için ne bedel, kaç köprü bedeli ödeneceğinin hesabını köprüde basının önünde birlikte yapalım ve halkımızı bilgilendirelim, gerçekleri söyleyelim. Hem köprüden geçmiş oluruz, hem ‘en’leri görmüş oluruz, hem de köprüden inerken kimin başının önde olduğunu kimin başının dik olduğunu halkımız da görür. Ayrıca da bilmelisiniz ki, köprü bizim istediğimiz zaman üzerine çıkar, istediğimiz zaman üzerinden geçeriz”
Başkan Naim Makas’ın Ural’ın bu açıklamasına karşılık ne diyeceği merak konusu.
Simge Özden

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST