İl Başkanları söz düellosunda: “Başın önde, eğik gezeceksin”

KALEM Farkıyla...

İl Başkanları söz düellosunda: “Başın önde, eğik gezeceksin”

İl Başkanları söz düellosunda: “Başın önde, eğik gezeceksin”

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, AK Parti İl Başkanı Naim Makas’a sosyal medyadan yüklenerek ağır ithamlarda bulundu. Ural, “Köprü bittiğinde AKP tarihin derin sayfalarında yerini alacak, siz de o zaman ülkesine elektrik veremeyen Enerji Bakanının İl Başkanı gibi, Çanakkale’de başınız önde eğik gezmek zorunda kalacaksınız dedi.
CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural ile AK Parti İl Başkanı Naim Makas arasındaki gerilim tırmanıyor. Son olarak CHP’li Ural, hem meslektaşı hem de mevkidaşı olan Naim Makas’a sosyal medyadan yüklendi. İşte Ural’ın o açıklamaları: “Meslektaşım İnşaat Mühendisi Sayın Naim Makas’a sormak istiyorum, bu ülkeyi 19 yıldır AKP yönetiyor ve devlet ihale kanunu 19 yılda 196 kez değişti, bu neyi ifade ediyor? Ticaret Bakanlığının 31 Aralık 2020 tarihli bilgisi konkordato isteyen şirket sayısı 2052 adet, iflas etmiş şirket sayısı ise, 1213 adet, neden acaba!”
“GERÇEKLERLE YÜZLEŞMEKTEN KORKTUĞUNU BİLİYORUM”
“Bu konkordatolar, bu iflasların ülkeye getirdiği ek yük işsizlik ve daha fazla yoksulluk olduğunu gayet iyi biliyor olmalısınız. Ayrıca yıkılan okullar, resmî devlet binaları zamanında yapılabiliyor mu, ödenek var mı, yoksa sarayın bütçe açıkları bu yapıların yapılmasına da engel mi? Bu arada Sn. Makas, kendisine ait fakat gerçeklerle ilgisi olmayan bilindik tekrarlarına devam etmektedir. Bir inşaat mühendisi olarak Sn. Makas’ın belediye binasındaki gecikmenin nedenini çok iyi bildiğine inanıyorum ancak, gerçeklerle yüzleşmekten korktuğunu da biliyorum.”
“Sn. Makas, köprüde buluşma teklifine cevap vermediniz, şimdi de Çanakkale merkezde dolaşıyorsunuz, bırakın merkezde dolaşmayı, kırsala gidin kırsalda yaşayan üreticinin, halkın, işsiz gençlerin sorunlarına, sıkıntılarına kulak verin. Kimin yönetip yönetemediğini kırsalda görün. Köprü bittiğinde AKP tarihin derin sayfalarında yerini alacak, siz de o zaman ülkesine elektrik veremeyen Enerji Bakanının İl Başkanı gibi, Çanakkale’de başınız önde eğik gezmek zorunda kalacaksınız. Bu durumu yaşamamanız için sizi daha duyarlı ve daha gerçekçi davranmaya ve kamuoyunun gündemini gereksiz söylemlerle meşgul etmemeye davet ediyorum.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST