İl Pandemi Kurulu toplandı

KALEM Farkıyla...

İl Pandemi Kurulu toplandı

İl Pandemi Kurulu toplandı

İl Pandemi Kurulu, koronavirüsle mücadele kapsamında yürütülen çalışmaları ve alınan tedbirlerin sürekliliğini değerlendirmek amacıyla Vali İlhami Aktaş başkanlığında toplandı.
İl Pandemi Kurulu koronavirüs ile mücadele kapsamında toplandı. Deniz Polis Evi’nde gerçekleştirilen toplantıya; Vali İlhami AKTAŞ, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mehmet Cem Okyay, Çanakkale İli Merkez İlçe Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Vali Yardımcısı Ali Muhiddin Varol, İl Sağlık Müdür V. Ümmühan Kahyaoğlu, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı SG. Kd. Bn. Ercan Oran, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammet Mermer ve kurul üyesi kamu kurum temsilcilerinin katıldığı toplantıda koronavirüs sürecinde Çanakkale genelindeki son durum, alınan tedbirler, yapılan denetimler ve pandemi ile mücadele sürecinde uygulanan tedbirler değerlendirildi. Toplantıda; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Sinem Topaloğlu, Koronavirüs önlemleri kapsamında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni tedbirler hakkında katılımcılara sunum yaptı.
“KURALLARA EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE UYMALIYIZ”
Ardından ÇOMÜ Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Gamze Çan tarafından koronavirüs ile mücadelede ilimizin son durumu, gelinen seviye, yapılan çalışmalar ve bundan sonra izlenecek çalışma planı hakkında sunum yapılarak kurul üyeleri bilgilendirildi. Koronavirüs salgınını kontrol altına alabilmemiz için kurallara uymamız gerektiğini hatırlatan Vali İlhami Aktaş, “Vatandaşlarımızı, bu virüsten korumak için ısrarla uyarmak zorundayız. Bu yüzden denetimleri artıracağız” dedi. Tüm vatandaşlarımıza önemli görevler düştüğünü ifade eden Vali İlhami Aktaş, “Salgında hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz. Vatandaşlarımız, özellikle kapalı yerlerde ve yoğunluğun arttığı alanlarda fiziki mesafe kuralı noktasında daha dikkatli olmalıdır. Pandeminin halen devam ettiğini unutmadan maske, mesafe ve hijyen kurallarına eksiksiz bir şekilde uymalıyız“ dedi.
Toplantı alınacak tedbirler hakkında görüş alışverişi ile sona erdi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST