İlk 500’de 7 Çanakkale firması!

KALEM Farkıyla...

İlk 500’de 7 Çanakkale firması!

İlk 500’de 7 Çanakkale firması!

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası(ÇTSO) Başkanı Selçuk Semizoğlu, İstanbul Sanayi Odası’nın “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırması sonuçlarını duyurdu. Semizoğlu, “Çanakkale’den ilk 500’de yer alan firma listesi 5’den 7’ye yükseldi” dedi.

İSO 500 2020 sıralaması hakkında açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu: “İstanbul Sanayi Odası tarafından yapılan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırması 2020 yılı sıralamasında yer alan, Ülkemiz ekonomisine katkı sağlayan, istihdam yaratan tüm firmalarımızı tebrik ediyorum. Covid-19 salgını gibi öngörülmesi mümkün olmayan ve mücbir sebep sıralamamızda bile yer almayan bu dönemde Dünya ticaretinde daralma yaşandı. Sanayicimiz bu krizi fırsata çevirerek zayıflayan pazarlara girme şansı elde etti. Tüm iş dünyasının çalışma düzeni ve pazarlama stratejiler değişti. Salgına rağmen ülkemizde sanayinin üretimi hız kesmedi hatta arttı. Çanakkale’mizden ilk 500’de yer alan firma listesi 5’den 7’ye yükseldi. Artı bir istihdam en büyük hedefimiz ve mutluluğumuz. Küresel ekonomide oyun kurucu olmak için daha çok çalışmalı, üretmeli ve ihracatımızı arttırmalıyız” dedi.
İlk 500 Listesindeki Çanakkale Firma Sıralaması; 12. SIRA: İçdaş Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş. 33. SIRA: Enerjisa Enerji Üretim A.Ş. 81. SIRA: İçdaş Elektrik Enerjisi Üretim ve Yatırım A.Ş. 141. SIRA: Akçansa Çimento San. ve Tic. A.Ş. 366. SIRA: Doğtaş Kelebek Mobilya San. ve Tic. A.Ş. 460.SIRA: Kale Havacılık Sanayi A.Ş. 475.SIRA: Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST