İlk kadın milletvekilini kabrinde ziyaret ettiler

KALEM Farkıyla...

İlk kadın milletvekilini kabrinde ziyaret ettiler

İlk kadın milletvekilini kabrinde ziyaret ettiler

Çanakkale Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Üstün, Kadın hakları günü kapsamında Çanakkale’nin ilk kadın milletvekili Zekiye Gülsen’e kabir ziyaretinde bulunarak kadın hakları üzerine basın açıklaması gerçekleştirdi.
Çanakkale Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Üstün, yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Kadınlarımız; annelerimizdir, eşlerimizdir, çocuklarımızdır, sevdiklerimizdir, evine ekmek götüren emekçilerdir. Şiddetsiz bir yaşam her kadının en temel insan hakkıdır. Kadına yönelik fiziksel, cinsel, ekonomik şiddete ve tacize karşı mücadelemizi veriyoruz. Bizler bu mücadele halindeyken Atatürk’ün kadına verdiği insana, ülkeye ve devlete verdiği değer ile ilerlemekteyken; Atatürkçülüğü bırakıp, Atatürk’e sarılan bir CHP ile karşı karşıyayız.”
“Sesimizi kadına karşı fiziksel, cinsel her türlü şiddete ve tacize karşı sessiz kalanlara ve mağdur edenlere yükselten kadınların destekçisi olup kadınlarımızın bugün ve her gün daha güvenli bir dünyada insan onuruna yakışır, şiddetten uzak ve eşit haklar ile hayatlarını istihdam etmeleri için yanlarında destekçileriyiz. Unutmayalım ki, kadına yönelik şiddet insanlığa İhanettir. Kadınlarımızın yani geleceği şekillendiren insanların 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününü kutluyor, şiddetin değil sevginin büyütüldüğü vicdanlı yürekler ile çoğalmayı temenni ediyorum.”

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST