İlköğretim Haftası çelenk töreni yapıldı

KALEM Farkıyla...

İlköğretim Haftası çelenk töreni yapıldı

İlköğretim Haftası çelenk töreni yapıldı

2022-2023 eğitim öğretim yılı başlangıç töreni dün Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı.

Yeni eğitim öğretim yılı dün başladı. Öğrenciler çalan ilk zil ile beraber ders başı yaptı. İlköğretim Haftası’nın başlangıcı düzenlenen çelenk töreni ile gerçekleştirildi. Atatürk büstü önüne İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çelenk konulmasının ardından saygı duruşu yapıldı. Daha sonra ise İstiklal Marşı okundu. Tören sonrası açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, “Bugün bütün ülkemizde olduğu gibi ilimizde de eğitim öğretim yılını açıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda yaşadığımız birçok aksaklık, özellikle salgın olmak üzere, artık gündemimizde yok. Bu sene mutluyuz. Aynı anda bütün sınıflar bütün kademeler aynı anca okula gelecek. Bütün öğretmenlerimiz hazır. Kaynak kitaplarımıza varana kadar bütün ekipmanlarımız hazır. Okullara temizlik personel görevlendirmelerimizi yaptık. Kömürüne varıncaya kadar hazırız. Çok iyi bir yıl olmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST