İmar barışında drone’lu çözüm

KALEM Farkıyla...

İmar barışında drone’lu çözüm

İmar barışında drone’lu çözüm

Çanakkale’de giderek kullanımı yaygınlaşan drone, şimdi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından kullanılıyor. İmar barışı kanunlarını suiistimal edenler anında tespit ediliyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının “Özel Çevre Koruma Bölgeleri Tanıtma Amacıyla TV Programı, Tanıtım Filmi ve Reklan Hazırlanması” amacıyla Saros Körfezi Özel Çevre Koruma Bölgesinde drone ile çekim yapıldı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan çekimlerde Saros Körfezi baştan sona tarandı. Konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede; “Müdürlüğümüz personelinin de katıldığı çekimlerde tüm sahil boyunca çekimler yapılmıştır. Çekilen görüntülerden İmar Barışını su istimal edenlerin tespitinde de faydalanılacaktır” denildi. Teknolojinin velinimeti olan drone’nun, diğer kurumlar tarafından da daha yaygın bir şekilde kullanılması hedefleniyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST