İnşaat çalışmalarına izin yok

KALEM Farkıyla...

İnşaat çalışmalarına izin yok

İnşaat çalışmalarına izin yok

Çanakkale Belediyesi Çınarlı Köyü, Güzelyalı ve Dardanos’ta turizm hareketlerinin önüne geçmemek adına bu bölgelerde 15 Eylül tarihine kadar inşaat çalışmalarına izin verilmeyeceğini açıkladı.

Çanakkale Belediyesi turizm açısından yoğun bölgeler olan Dardanos, Güzelyalı ve Çınarlı Köyü’nde yaz aylarında yapılan inşaat yasakları ile ilgili açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı, “Turizm hareketlerinin yoğun olduğu ilimiz mücavir sahası olan Çınarlı Köyü, Dardanos mevkii ile Güzelyalı Köyü’nde yapılacak her türlü inşaat faaliyetinden doğacak gürültü kirliliğinin ve oluşabilecek diğer sorunların önüne geçilebilmesi ve turizm hareketlerine sekte vurdurulmaması için Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliğinin 23. Maddesinin f fıkrasında “tatil beldelerinde ve turistik alanlarda gerçekleştirilen tüm şantiye faaliyetleri, Büyükşehir Belediyesi ve/veya il, ilçe belediyesinin kararı doğrultusunda hafta sonları veya birkaç ay süre ile tamamen durdurulabilir” hükmünde belirtildiği üzere; söz konusu bölgelerde 15 Haziran-15 Eylül / 2022 tarihleri arasında kamu yararına olan belediyemiz Su Kanalizasyon Müdürlüğümüzce yapımı devam eden Dardanos-Güzelyalı Teknik altyapım işi kapsamında imalatların devam etmesi, diğer kurumlar tarafından yapılacak olan doğalgaz, telekom, elektrik vb. altyapı imalatlarının tamamlanması, altyapı imalatlarından sonra Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilgili yol üst yapı imalatlarının tamamlanması, bu tarihler arasında gerçekleşecek teknik altyapı ve yol üstyapı imalatlarının haftanın altı günü (Pazar günleri hariç) 08.00-19.00 saatleri aralığında gerçekleştirilmesi, bahsi geçen imalatların dışında diğer tüm inşaat faaliyetlerinin sürdürülmemesine oy birliği ile karar verildi”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST