İnsanda biraz utanma sıkılma olur

KALEM Farkıyla...

İnsanda biraz utanma sıkılma olur

İnsanda biraz utanma sıkılma olur

Anladık şehirde otopark sorunu var. Anladık herkesin kapısında arabası var. Anladık iki adım atacağız diye ödümüz kopuyor. Bütün bunlar oluyor veya olacak diye sorumsuzca, saygısızca arabamızı istediğimiz yere park edemeyiz. Üstelik trafiğe kapalı yola; hem de insanların sıklıkla geçtiği; çarşı caddesine bağlantı yolu Eczane Sokak’a…
Buradan hadi siz kendiniz geçtiniz, biz de geçtik. Ya hamile bir kadın, çocuk arabasıyla sokağa çıkan bir anne…bu araçların sahipleri hadi bize bir anlatın yolu kapatıp gittiniz ya, içiniz rahat mı ?
Biliyorsunuz bu sokağa araç girmesin diye sokağın girişine kukalar dikildi. Ne yaptı bizim ağzını yama yama “naabalım beya park edecek yer mi var” diye konuşanlar, o kukaları söktü ve buraya arabalarını bıraktı. Hem de her zaman, her fırsatta.
Yazık, hem de çok yazık.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST