“İnsanlık dışı, canavarlık!” (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

“İnsanlık dışı, canavarlık!” (videolu haber)

“İnsanlık dışı, canavarlık!” (videolu haber)

Çanakkale merkeze bağlı Kumkale Köyü limanında bir köpek bağlandıktan sonra canlı canlı yakılarak öldürüldü. Görüntüler insanlığın nereye gittiğini sorgulatırken, Çanakkale Mor Pati Derneği Başkanı Emine Akın yaptığı açıklamada, “Bu insanlık dışı bir şey. Canavarlık!” dedi. Olay ile ilgili İl Tarım Müdürlüğünün ve Jandarmanın inceleme başlatıldığı öğrenildi.
Kumkale Limanında bir köpek bağlandıktan sonra yakılarak öldürüldü. Zavallı köpeğin yanmış vücudunu gören bir vatandaş ise durumu sosyal medyadan yayınladı. Vatandaşlar yapan kişi veya kişilerin bulunmasını isterken, konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çanakkale Mor Parti Derneği Başkanı Emine Akın şunları söyledi, “Konu sosyal medyada paylaşılınca gündeme gelmiş.Öncesinde kimsenin ruhu duymamış. Şu anda oraya biz paylaştıktan sonra birçok yerde etiketlendi takipçiler tarafından. Hemen Tarım İl Müdürlüğü ve Jandarma devreye girdi. Yerinde incelemelerde bulunmuşlar. Bununla ilgili bir takım şahitlerle, balıkçılarla, görevlilerle vs. görüşülmüş. Şu an dosya hazırlanma aşamasında. Köpeğin naaşı otopsiye gönderilecek yüksek ihtimal. Şu anda görünen yanarak can verdiği. Muhtemelen yanıcı bir şey atıldı üzerine sonra yakıldı hayvan. Konu ile ilgili soruşturma başlatıldı. Görüntüler ve şahitler canlı canlı yakıldığı yönünde bize ulaşan bilgi. Ne şekilde öldüğü otopsinin sonucuna bağlı.Bu insanlık dışı bir şey. Canavarlık, vahşet. Zaten içimiz acıyor son dönemde sokak hayvanlarının toplatılması ile ilgili. İşine gelmeyen belediyeler sakin kanun değişmiş de onları toplayabilirlermiş gibi bir algı yaratıyorlar. Türkiye’nin çeşitli yerlerinden görüntüler geliyor. Bir de Çanakkale’den böyle bir şey çıkınca iyice içimiz acıdı”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST