İnsanoğlunun ayak bastığı her yerde çöp var

KALEM Farkıyla...

İnsanoğlunun ayak bastığı her yerde çöp var

İnsanoğlunun ayak bastığı her yerde çöp var

Çanakkale’nin tek içme suyu kaynağı Atikhisar Barajında bu yıl yağışların az olmasından dolayı su seviyesi çok düşmüş durumda. Baraj çevresi ise duyarsız kişilerin bıraktığı çöplerle dolu.
Çevre kirliliği hakkındaki bütün uyarılara rağmen bazı duyarsız kişiler gittiği, konakladığı, piknik yaptığı, yiyip içtiği her yere çöplerini bırakıyor. Çanakkale’nin su ihtiyacını karşılayan Atikhisar Barajı çevresinin birçok noktasında ve özellikle Belen Köyü yol güzergahı üzeri insanların konakladığı, ateş yakıp bir şeyler yiyip içtiği noktalarla dolu. Çevreye duyarsız kişiler ise çöplerini oldukları yerde bırakıp gitmiş durumdalar. Baraj havzasındaki çöpler yağmurun etkisi ise suya karışma tehlikesi oluşturuyor.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST