İntepe’de UFO görüldü!

KALEM Farkıyla...

İntepe’de UFO görüldü!

Çanakkale’de çekilen UFO videosu izleyenleri şoke etti. Kendisine Ufolog diyen Yalçın Yalman adlı bir vatandaş, çektiği videolar sonrasında UFO gözlemlerinin artacağını, 2025 yılı ve sonrasında ise ilk açık temasın gerçekleşebileceğini iddia etti.

Çanakkale İntepe’de yaşayan Ayhan Güler ve Yalçın Yalman adlı vatandaşlar, 21 Kasım’da UFO’ya ait olabileceğini düşündüğü bir video çekti. Güler ve Yaman adlı vatandaşlar, ardından bu görüntüleri UFOMU.com adlı bir siteye gönderdi. Sosyal medyada giderek çoğalan görüntüler hakkında UFO araştırmaları yapan siteye bilgiler veren ve Türkiye’de 2009 yılında Dünya’da ilk NASA onaylı Kumburgaz’da UFO videosunu çeken kişi olarak tanınan Ufolog Yalçın Yaman, “Havada parlak bir cisim vardı ne olduğu konusunda herhangi bir fikrimiz yoktu. Yanımızda bulundurduğumuz ekipmanlar ile görüntüyü kaydetme şansımız oldu. Görüntüyü kameramız ile yakınlaştırarak Cismin esas şeklini gördüğümüzde gözlerimize inanamadık. Görüntüde ki cisimi yaklaşık olarak 4-5 dk takip ettikten sonra cisim yavaş yavaş hareket ettikten sonra aniden ortadan kayboldu” açıklamasında bulundu. Ufolog Yalçın Yalman ayrıca, UFO Gözlemlerinin artacağını, 2025 yılı ve sonrasında ilk açık temasın gerçekleşebileceği iddialarında bulundu.

”VİDEODA ALDATMACA YOK”
Türkiye’deki UFO olaylarıı araştıran UFOMU.com adlı site ise bu görüntüler sonrasında yaptığı incelemeleri paylaştı. Görüntülerde oynama yapılmadığını belirten UFOMU.com site sahipleri; ”Görüntü, UFOMU Platformumuza “Yalçın Yalman” tarafından 24/11/2019 tarihinde gönderildi. İlgili video’nun konstrast analizleri, sıcaklık, soğukluk yoğunluğu ve piksel değerleri incelenmiştir. Video’nun herhangi bir Montaj, Yansıma, Maket, Drone veya benzeri bir aldatmaca olmadığı Platformumuzca onaylanmıştır. Video’dan alınan ekran görüntüleri, Fotoforensics yöntemiyle de ayrı bir incelemeye tabi tutularak, yine aynı şekilde herhangi bir aldatmaca veya yanıltmaca oluşturmamaktadır. Alınan ekran görüntüsünün veya video kaydı’nın analizlerini ve incelemelerini arzu eden herkesin yapabileceğini belirtiriz” ifadelerine yer verdi.

Yalçın Yalman daha önce gazetemize açıklamalarda bulunmuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST