“İnternet ortamında satışlar başladı”

KALEM Farkıyla...

“İnternet ortamında satışlar başladı”

“İnternet ortamında satışlar başladı”

Çanakkale Belediyesi’nin Kırsal Kalkınma hedefleri doğrultusunda hayata geçirilen Çanakkale Troida Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin “Farm17s Çanakkale” markası ile ürettiği ürünler, düzenlen lansman ile tanıtıldı. Çanakkale Troida Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin üretim atölyesinde düzenlenen lansman törenine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eşi Hale Gökhan, CHP Kooperatiflerden Sorumlu Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse, CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Tarım-Koop Genel Başkanı Mehmet Özkurnaz, Trend Grup temsilcisi ve Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü Türkiye Ofisinin İş Modeli Geliştirme Uzmanı Nurhan Keleer, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve davetliler katıldı.


Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren Çanakkale Troida Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Nazmiye Gök, kooperatifin kuruluş süreci ve gelinen sürece ilişkin bilgilendirmede bulunurken, Trend Grup temsilcisi ve Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü Türkiye Ofisinin İş Modeli Geliştirme Uzmanı Nurhan Keleer ise bugüne kadar yapılan çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Keleer konuşmasında; “Bir program yapıp ürün satın alarak işe başladık. Kesmeye kıyamayacağınız kadar iyi ve güzel ürünleri aldık ve üretime başladık. O aşamada Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Kuruluşu ile projemizi paylaştık. Onlar da bizi can kulağı ile dinlediler. Bize inandılar ve onlar da bize katıldılar. 4 kişi ile başlayan süreçte çember giderek de genişliyor. Son iki gün içinde de internet ortamından satışlarımız başladı. İlk satışlarımızı da İstanbul, Van, Bolu ve Mersin gibi birçok farklı şehrimize yaptık” dedi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST