İş insanı Erdal Akarsu rekabeti kızıştıracak

KALEM Farkıyla...

İş insanı Erdal Akarsu rekabeti kızıştıracak

İş insanı Erdal Akarsu rekabeti kızıştıracak

Akaryakıt, inşaat ve Gayrimenkul sektörünün lider şirketlerinden biri olan Akarsu Group’un Başkanı Erdal Akarsu yepyeni bir sektöre giriyor.

Çanakkale’nin tanınmış iş insanı Erdal Akarsu İnşaat, Gayrimenkul ve Akaryakıt işinin yanına Özel Eğitim Kurumunu da koymak için kolları sıvadı. İzmir yolu üzerinde, Kale Country yanında yer alan özel okul inşaatı hızla devam ediyor.
8 hektarlık arazi içine, çam ağaçlarının arasında yükselen inşaatın kabası bitti. 2023 yılı eğitim ve öğretim yılında öğrenci alacak olan özel okulun henüz ismi belli değil; ancak yüksek kapasiteye ve iddiaya sahip olacak.

Akarsu Group iddialı geliyor
Anaokulu, ilk-orta ve lise eğitimi verecek olan okul tamamen eğitime hizmet verecek şekilde tasarlandı ve inşaatı devam ediyor. Dış görünüm, iç kullanım alanları çağın ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanıyor. Yemekhanesi, spor salonu, yüzme havuzu, laboratuvarları, çok amaçlı salonlar, görsel sanatlar derslikleri ve müzik odaları ile dikkat çekici birinci sınıf bir yapı yükseliyor.
Akarsu Group Başkanı Erdal Akarsu konuyla ilgili yaptığı Kalem’e yaptığı açıklamada ‘Biz öğrencilerimizin tempolu ders programlarından arda kalan zamanlarda veya kendini geliştirmek isteyenlere sanat alanında da yetişmesi için farklı imkanlar sunmak istiyoruz. Örneğin Çanakkale için önemli olduğunu düşündüğümüz seramik atölyemiz olacak. Komple bir eğitim kampüsü planladık ve iddialıyız; iddiamızı ortaya koyarken eğitim kalitesinin yanına öğrencilerimizin kendini geliştirebileceği alanları da ekliyoruz’ dedi.
Akarsu, 1500 öğrencinin eğitim görme imkanı bulacağı özel okulun ismi ve hangi özel eğitim kurumlarıyla görüştüğü konusunda ser verip sır vermiyor.

Rekabet kızışacak
Çanakkale özel okul bakımından oldukça zengin. Özel Eğitim Kurumları Çanakkale’de potansiyel görünce bu sektör çok hızlı gelişti ancak işler artık eskisi kadar kolay olmayacak gibi görünüyor. Sektöre büyük oyuncular girmeye başlayınca öğrenci de aslanın ağzında durumu ortaya çıkıyor. Büyükleri Çanakkale’de pozisyon almasıyla rekabetin de kızışması bekleniyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST