İskenderoğlu kütüphanede incelemelerde bulundu

Galeri

KALEM Farkıyla...

İskenderoğlu kütüphanede incelemelerde bulundu

İskenderoğlu kütüphanede incelemelerde bulundu

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, açılması heyecanla beklenen Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi’nin yeni binasında incelemelerde bulundu ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Toplam 1.800 metrekare kapalı alana sahip Mehmet Arif Ersoy Kütüphanesi’nin genç ve yetişkin bölümünü, etüt ve kurs salonlarını, sesli ve sessiz çalışma salonlarını, kafeterya alanını, 200 metrekarelik çocuk bölümünü, 65 kişilik eğitim ve konferans salonu, Çocuklar için 80 kişilik eğitim ve etkinlik salonunu ayrıntılı olarak gezen ve inceleyen Jülide İskenderoğlu’nu kütüphane müdürü ve mühendisler bilgilendirdi. İskenderoğlu; “kütüphanemizin özellikle 5.000 metrekarenin üzerinde olan bahçesi, çocuklar ve gençler için çeşitli etkinliklerin yapılabileceği açık alanları ve ziyaretçilerin gün boyu rahat mekanlarda kitaplarını okuyabileceği, günlük gazeteleri takip edebileceği geniş oturma alanları eminimki bizleri heyecanlandırdığı gibi Çanakkaleli hemşerilerimizide heyecanlandıracak. Modern bir kütüphane olarak tasarlanan kütüphanemiz şehrin en çok başvurulan ve zaman geçirilen alanlarından bir tanesi olacak. Gençlerimizi, çocuklarımızı ve halkımızı okumaya, araştırmaya ve kitaba teşvik edecek ve yakın zamanda açılacak olan kütüphanemiz Çanakkale’mize şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Sosyal medya üzerinden satın alınan ve yayıncılar birliği rakamlarıyla birleştirilmiş ayrıca kütüphanelerdeki kitap hareketliliği de dikkate alınarak hazırlanan okuyucu listesinde Trabzon, Konya, İzmir gibi büyük şehirleri nüfusunun küçüklüğüne rağmen geride bırakan Çanakkale okuyucusu sabırsızlıkla kütüphanenin açılışını bekliyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST