İskenderoğlu’ndan 23 Nisan mesajı

KALEM Farkıyla...

İskenderoğlu’ndan 23 Nisan mesajı

İskenderoğlu’ndan 23 Nisan mesajı

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yayınladığı kutlama mesajında, “Ülkemiz için, milletimiz için, evlatlarımız için tıpkı geçmişte olduğu gibi bütün sıkıntılara, engellere rağmen fedakârlığımızdan ödün vermeyecek durmadan, yürümeye çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Jülide İskenderoğlu, “Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının yıldönümü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. İskenderoğlu mesajında şu ifadeleri kullandı, “23 Nisan 1920; her türlü sıkıntıya, yokluğa ve imkânsızlığa rağmen inancını, azmini ve kararlılığını kaybetmeden, vatanı ve istiklâli için büyük mücadeleler veren Türk milletinin; bütün dünyaya her koşulda egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunun ilanıdır. 23 Nisan, bağımsızlığımızın ilk ve en büyük adımı olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış tarihi ve millet egemenliğine dayanan demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı tarihî gündür.Geçmişten aldığımız mirası daha ileriye taşımak, ülkemizin gelişimini ve ilerleyişini devam ettirmek ve en değerli varlıklarımız olan çocuklarımıza, geleceğimize daha mutlu, daha huzurlu yarınlar bırakmak, onları daha büyük, daha güçlü, daha zengin ve daha istikrarlı bir Türkiye’de yaşatmak için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemiz için, milletimiz için, evlatlarımız için tıpkı geçmişte olduğu gibi bütün sıkıntılara, engellere rağmen fedakârlığımızdan ödün vermeyecek durmadan, yürümeye çalışmaya devam edeceğiz. 23 Nisan’ı çocuklara armağan etmek bütün dünyaya masumiyeti, içtenliği ve saflığı yeniden hatırlatmak adına tarihe not düşmektir. Ve bu erdemlere de ne kadar çok muhtaç olduğumuz oldukça açıktır. Dünyada sadece aziz milletimize nasip olmuş bu tarihi hatırlatmanın baş mimarı ve böyle bir günü çocuklara ilan eden dünyadaki tek lider olan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere kahraman ecdadımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve dualarla anıyor, bu özel günü bütün dünya çocuklarına armağan ederek ölümsüzleştirdikleri için ecdadımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 100. Yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST