İskenderoğlu’ndan kadın vekillere çağrı

KALEM Farkıyla...

İskenderoğlu’ndan kadın vekillere çağrı

İskenderoğlu’ndan kadın vekillere çağrı

Çanakkale AK Parti Milletvekili Jülide İskenderoğlu, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’a tepki göstermek için meclisteki kadın milletvekillerine seslendi. İskenderoğlu; ” Kadına karşı şiddete tepki göstermek ve mücadele gününde tepkimizi koymak için meclisteki tüm kadın milletvekillerini o arkadaşa haddini bildirmeye davet ediyoruz” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Meclis Genel Kurulu’nda Dijital Hizmet Vergisi ve Bazı Kanunlarda değişiklik öngören kanun teklifinin görüşülmesi sırasında AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile CHP’liler arasında tartışma çıktı. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’e “Bu kadına haddini bildiriniz” sözleri, dün Çanakkale AK Parti Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun da gündemindeydi. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında yapılan eylemde bir konuşma yapan İskenderoğlu, eylem alanındaki turuncu çizginin önüne geçerek günün anlam ve önemini vurgulayan açıklamalarda bulundu. Konuşmasında Engin Özkoç’a yönelik bir çağrıda bulunan İskenderoğlu; ”Şiddetin her türlüsüyle 17 yıldır mücadele ediyoruz. Etmeye devam edeceğiz. Neden buraya turuncu çizgi çektik. Çünkü turuncu renk biliyorsunuz bizim partimizin rengidir. Bazı yerlerde her zaman bizim kırmızı çizgimizdir diyoruz. Özellikle kadına şiddetle mücadelede bizim turuncu çizgimizdir. Biz hiçbir zaman bununla mücadele etmeyi bırakmayacağız. Bizimle mücadele edecek olan insanları öncelikle yanımızda yer almaya davet ediyoruz. Mecliste grup başkanvekili kadın olmayan tek parti ne yazıktır ki bizim kadın grup başkanvekilimize ‘haddini bil’ diye bağırmıştır. Bizde kadına karşı şiddete tepki göstermek ve mücadele gününde, meclisteki tüm kadın milletvekillerini o arkadaşa haddini bildirmeye davet ediyoruz’ dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST