İŞKUR öğrencilerin yanında

KALEM Farkıyla...

İŞKUR öğrencilerin yanında

İŞKUR öğrencilerin yanında

Çanakkale İŞKUR, üniversite tercih aşamasındaki öğrencilerin yanında olduğu belirtti.

Meslek Danışmanlığı birimi ile öğrencilerin meslek seçimi aşamasındaki öğrencilere yaptığı çalışmalarla katkı sağlayan Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü üniversite tercih döneminde de öğrencilerin tercih aşamasında bireysel-grup görüşmeleri ve İŞKUR araçlarıyla yardımcı olacak. Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğünde görevli meslek danışmanları üniversite tercihi döneminde (5-20 Ağustos 2021) tercih aşamasındaki gençlerle bireysel görüşme ve grup görüşmeleri gerçekleştirecekler. Görüşmeler esnasında hem Meslek Danışmanları hem de öğrenciler Meslek Seçimine Destek Dergisi (https://www.iskur.gov.tr/kurumsal-bilgi/yayinlar/) ve Meslek Bilgi Kitapçıkları’ndan(https://www.iskur.gov.tr/is-arayan/is-ve-meslek-danismanligi/meslek-danismanligi/ ) faydalanabilecekler. Bununla birlikte, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından geliştirilerek kullanıma sunulan ÜNİ-VERİ (https://www.cbiko.gov.tr/projeler/uni-veri) ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından geliştirilerek kullanıma sunulan Yükseköğretim Programı Atlası (https://yokatlas.yok.gov.tr/) gibi tercih robotu araçları tercih aşamasındaki öğrencilerin en büyük destekçisi olacak.

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST