İŞKUR’dan yıllık değerlendirme “Çanakkale şanslı şehir” (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

İŞKUR’dan yıllık değerlendirme “Çanakkale şanslı şehir” (videolu haber)

Çanakkale İŞKUR Müdürü Mehmet Uğur Yavuz faaliyetleri hakkında bir yıllık değerlendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda hedefleri ve planlarını açıklayan Yavuz, çalışma ekosistemi açısından Çanakkale’yi şanslı şehir olarak gördüğünü belirtti.
İŞKUR İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz dün Öğretmenevinde bir yıllık çalışmaları hakkında değerlendirmede bulundu. Sunum şeklinde yapılan faaliyetler hakkında bilgi veren Yavuz Çanakkale’deki kasım 2020 ile ekim 2021 arasındaki açık iş sayısı 9 bin 831 olarak açıkladı. Yavuz açıklamasında şunları söyledi, “Çalışma ekosistemini kurmamız anlamında Çanakkale’yi ben şanslı şehir olarak görüyorum. Dünyanın neresinde olursa olsun bir işi uzaktan yapma konusunda tecrübelerimiz artık pandemi ile birlikte çokça gelişti özellikle ofis işlerinde böyle bir şansımız var. Belki bir müddet sonra Çanakkale’de büyük şehirlerdeki firmaların CEO’ları işlerini Çanakkale’den yönetebilir hale gelecekler. Bunları güzel bir uygulama örneği olarak koyabiliriz. Çanakkale yaşanma yönünden güzel bir şehir. Siz fırsat veriliyor. Bu fırsatı işini bırakmadan işini devam ettirebilmesi için bir fırsat daha geliyor. O da köprü. Köprü tamamlandıktan sonra; İstanbul, Çatalca, Beylikdüzü olmaktansa Çanakkale’de olmaları tercih edilecek”
ÇALIŞANLARLA BİR ARAYA GELECEĞİZ
Bu yıl İl Müdürü olarak sahada fazla olduğunu belirten Yavuz, “Önümüzdeki sene çalışmalarım daha fazla işe hazırlık evresindeki çalışma. Mevcut çalışanlarla daha fazla görüşeceğiz. İşverenlere ilişkin sistemi geçen sene kuruma modellemiş olduk. Bundan sonra kurum kendi yapısı içerisinde işverenler ile ilgili kısmı götürecektir. 2022 yılında İŞKUR İl Müdürü daha fazla işveren dışı organizasyonlarda olacak. İş yerine gittiğimiz zaman daha çok çalışanlarla bir araya geleceğiz” dedi.
Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Yavuz ayrıca sunumunda İŞKUR’un İşe yerleştirme, Aktif ve Pasif İşgücü Hizmetleri başlıklarında hizmet verdiğini bu başlıkların iş arayan, işveren, engelli koçluğu, meslek danışmanlığı, İş Kulüpleri gibi dallara ayrılarak işgücünün tüm paydaşlarına ulaştığını açıkladı. Yavuz daha sonra pandemi dönemi boyunca hem işverenlere hem de iş arayanlara can suyu olan Kısa Çalışma Ödeneği, Nakdi Ücret Desteği ve hala devam eden İşsizlik Ödeneği ödeme miktarlarını açıkladı.
Toplantı soru cevap şeklinde devam ettikten sonra toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST