Islah çalışmaları başladı

KALEM Farkıyla...

Islah çalışmaları başladı

Islah çalışmaları başladı

Biga Belediyesi Uzunsu ve Asmalı derelerinde taşkın riskini ortadan kaldırmak ve temiz bir görünüm sağlamak için ıslah çalışması başlattı.
Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, ilçenin önemli bir problemini çözmek için DSİ Bölge Müdürlüğü ile başlattıkları görüşmeler neticesinde ihale sürecinin tamamlandığını ve Uzunsu deresinde taşkın kontrol çalışmalarının başladığını Asmalı deresinin ise temizlendiğini açıkladı. Uzunsu deresi taşkın kontrol inşaatı ihalesini kazanan firma yetkilileri Başkan Erdoğan’ı ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdi.
Biga Belediyesi ile DSİ işbirliğinde yapılan ıslah çalışmaları kapsamında kış aylarında ve ani yağmur yağışında taşkın, yaz aylarında kurumaya bağlı olarak kötü oluşumuyla ilçenin geniş bir bölümünü olumsuz etkileyen iki deredeki sorun çözüme kavuşuyor. Daha temiz ve güvenilir bir şehir için çalışmalarına aralıksız devam eden Biga Belediyesi, yağışlı havalarda vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak, yaz aylarında ise oluşabilecek kirlilik ve kötü kokuya karşı dere ıslah çalışmalarını tamamlıyor.

Galeri

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST