İşler kesat faturalar zamlı

KALEM Farkıyla...

İşler kesat faturalar zamlı

İşler kesat faturalar zamlı

On beş günlük zamlı elektrik faturaları vatandaşlara ve esnafa gelmeye başladı. Zaten iş olmadığını belirten esnaf bir de üzerine zamlı faturaları ödemeye mahkum edildi.
Yeni yılla birlikte doğalgaza yüzde 25, elektriğe ise yüzde 50 zam geldi. Elektrikte 150 kilovatsaatin üzerindeki kullanımlarda ise yüzde 127 zamlandı. 1 Ocak’tan itibaren geçerli olan yeni tarifeli faturalar vatandaşlara ve esnafa gelmeye başladı. 25 yıllık kuaför Osman Çakır yaptığı açıklamada, “Zaten işlerimiz kesat. Zaten iş yok. İş olmadığı halde 100 lira farklı zam geldi. Esnafın dayanacak gücü kalmadı. Yüzde 80-90’ı kredi çekerek işlerini döndürüyor. Ortalık berbat. 25 yıllık esnafım böyle kriz görmedim” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST