İstanbul Airshow’da Troya rüzgarı esti

KALEM Farkıyla...

İstanbul Airshow’da Troya rüzgarı esti

İstanbul Airshow’da Troya rüzgarı esti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın açılışını yaptığı İstanbul Airshow 12. kez kapılarını açtı.

İstanbul Airshow 2018 Uluslararası Sivil Havacılık ve Havalimanları Fuarı’nın açılışına katılan Oktay, bir dönem sivil havacılık sektöründe görev almış biri olarak fuarda bulunmaktan mutluluk duyduğunu anlattı. Airshow için THY’nin Troya boyalı TC-JTP kuyruk tescilli A321 tipi yolcu uçağı, statik alanda yerini aldı.Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine kabul edilişinin 20. yılında 2018 yılı “Troya Yılı” ilan edilmişti. Bunun üzerine tanıtım çalışmalarına katkı sağlayan Türk Hava Yolları tarafından Airbus 321 tipi “Yeşilköy” uçağı Truva Atı resmiyle süslendi. THY’nin Airbus 321-200 tipi TC-JTP kuyruk tescilli uçağı Truva Atı çıkartması ve ‘TheYear Of Troy’ yazısı giydirildi. Troya giydirmeli uçak cumartesi gününe kadar iş jetleriyle birlikte ziyaretçiler için sergilenmeye devam edecek.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST