“İstanbul Sözleşmesinin önemi bir kez daha anlaşıldı”

KALEM Farkıyla...

“İstanbul Sözleşmesinin önemi bir kez daha anlaşıldı”

“İstanbul Sözleşmesinin önemi bir kez daha anlaşıldı”

Çanakkale Barosu, geçtiğimiz günlerde boşanmak üzere olduğu eşi tarafından canice katledilen Ayşe Korur’la ilgili açıklama yaptı.

Çanakkale Barosu, geçtiğimiz günlerde boşanmak üzere olduğu eşi tarafından canice katledilen Ayşe Korur’la ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, şöyle dendi: “Ezine ilçesinde Ayşe Korur’un boşanma aşamasında olduğu eşi Gencay Korur tarafından vahşice katledilmesi olayının, Baro Başkanımız Av. Soner Aydın ve Baromuz Kadın Hakları Komisyonu olarak başından beri takipçisiyiz. Gencay Korur olaydan sonra kaçmış, Ayşe Korur’un ailesini ve meslektaşımızı da tehdit etmiştir. Baro Başkanımız Av. Soner Aydın’ın Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı ve Emniyet Genel Müdürlüğü ile eşgüdüm halinde çalışmışları neticesi şüpheli İzmir ili Dikili ilçesi yakınlarında kolluk kuvvetleri tarafından yakalanmıştır.”

“Şüpheli hakkında üç defa uzaklaştırma tedbirine başvurulduğu halde, bu vahim olayın meydana gelmesi, İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararının ve 6284 sayılı kanunun etkin uygulanmamasının ne denli yanlış olduğunu bir kez daha göstermiştir. İstanbul Sözleşmesi’nin öneminin anlaşılması, etkin tedbirlerin alınması için daha kaç insanın ölmesi, kaç çocuğun annesiz kalması gerekmektedir. Katledilen Ayşe Korur’un arkasında iki tane çocuğu kaldı ve çocukların geleceği ve üstün yararı adına baromuz, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ile iletişim halinde kalarak, davanın takipçisi olacaktır.”
Emel Uğur Kırıcı

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST