“İstanbul’u kaybetmeyi hala hazmedemediler”

KALEM Farkıyla...

“İstanbul’u kaybetmeyi  hala hazmedemediler”

“İstanbul’u kaybetmeyi hala hazmedemediler”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak’ ve ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlarından verilen 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezasının Yargıtay tarafından onanmasına tepki gösterdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Canan Kaftancıoğlu’nun hapis cezasının onanmasına tepki gösterdi. Saray’ın İstanbul’u kaybetmeyi hazmedemediğini; bu davanın da kin ve intikamla yürütülen bir dava olduğunu ifade eden Erkek, Cumhuriyet’e yaptığı değerlendirmede şöyle dedi:
“Korktukça daha da otoriterleşiyorlar daha adaletten uzaklaşıyorlar. Bir hükümet, bir iktidar hukuktan uzaklaştıkça suç organizasyonuna dönüşür. Yargıyı silah olarak kullanan bir Saray iktidarıyla karşı karşıyayız. Bugün akademisyenler, öğrenciler, kadınlar, siyasetçiler haksız soruşturmalarla karşı karşıya bıraktırılıyor. Amaç demokrasi mücadelesi veren her kesimi baskı altında bırakmak. Asla başaramayacaklar. Bu dava da kinle intikamla yürütülen bir davadır. İstanbul’u kaybetmeyi hala hazmedemediler ama İstanbul’u kazandık. Türkiye’yi de kazanacağız. 85 milyon kazanacak.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST