İşte yoksulluğun fotoğrafı

KALEM Farkıyla...

İşte yoksulluğun fotoğrafı

İşte yoksulluğun fotoğrafı

İktidar, “Vicdansızlık yapmayın, aç kalan falan yok” diye açıklamalarda bulunsa da yurttaşın yaşam mücadelesi gün geçtikçe ağırlaşıyor. Kimileri pazar artıklarını topluyor, kimileri de çöp konteynerindeki çöplerden besleniyor. Kepez’de yaşlı bir adamın çöp konteynerinden ekmek ve yiyecek parçalarını toplamaya çalışması yürekleri burktu.

Bu görüntüler Çanakkale’nin Kepez beldesinden. Yaşlı adamın çöp konteyneri içindeki çöpleri karıştırıp, marketlerin attığı tavuk, yoğurt, ekmek,domates, biber gibi tüketim süresi geçmiş maddeleri yine çöpten aldığı kasalara koyması hayret ile karşılandı.
Konteynerden marketlerin yiyecekleri çıkaran adamın yoldan geçenlerin bakışlarını umursamadan işine devam etmesi dikkat çekti. Kıyafetleri gayet düzgün olan adamın evsiz olmadığı belli olurken çöpten çıkardığı meyve ve sebzeleri alarak uzaklaştı.
Kepezli yurttaşlar, son zamanlarda ihtiyaç sahibi aileler ve rızıklarını çöpte arayan insanların çoğalmasına yetkililerin çare bulmasını istediler.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST