İşten çıkarılan işçiler için yürüyecekler

KALEM Farkıyla...

İşten çıkarılan işçiler için yürüyecekler

İşten çıkarılan işçiler için yürüyecekler

Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Çanakkale İl Başkanı Vedat Yılmaz, Çanakkale Bayramiç ilçesinin de aralarında bulunduğu binlerce işçinin işten çıkarılmalarını protesto etmek üzere HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın da katılımı ile Bolu’dan Ankara’da 196 km’lik bir protesto yürüyüşü düzenleyeceklerini duyurdu.

Hizmet-İş Sendikası son aylarda işten çıkarılan işçilerin sesine ses vermek, işten çıkarmaları protesto etmek üzere Bolu’dan Ankara’ya emek ve adalet yürüyüşü düzenleyecek. Bolu’dan başlayacak olan emek ve adalet yürüyüşü Ankara’da CHP Genel Merkezinin önünde sonlandırılacak. 11 Haziran Salı günü işten çıkarmaların başladığı Bolu Belediyesinin önünde başlayacak olan emek ve adalet yürüyüşü Ankara CHP Genel Merkezi önünde sonlandırılacağını kaydeden Hak-İş Konfederasyonu Çanakkale İl Başkanı Vedat Yılmaz düzenlenecek yürüyüşte CHP ve HDP li belediyelerde yaşanan işten çıkarmaları protesto ederek emeğin yanında adaleti de isteyeceklerini söyledi. HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ Çanakkale İl Başkanı YIılmaz yaptığı konuşmada; “31 Mart seçimlerinden sonra el değiştiren ve aralarında Çanakkale ilimiz Bayramiç İlçe Belediyesi, İzmir/Menderes, Samsun/Atakum, Antalya Büyükşehir, Mardin Büyükşehir, İzmit Belediyesi, Şırnak/Cizre, Diyarbakır/Lice, Muş/Varto Belediyelerinden işten çıkarılan binlerce işçi kardeşimiz var. Ne insani ne de hukuki hiçbir dayanağı bulunmayan bu işten çıkarmalar ile ilgili farklı platformlarda tepkilerimizi sık sık dile getirdik, getiriyoruz. Adil, hukuki ve demokratik olmayan bu haksız, kural tanımaz tutum karşısında sesimizi gür bir sesle bir kez daha Bolu-Ankara yürüyüşümüz ile tepkimizi birkez dile getirecek ve adı geçen belediyelere karşı demokratik, sendikal haklarımızı hatırlatmış olacağız. Bu yürüyüş ile emekçileri kapı önüne koyan, keyfi işten çıkarmalarla emekçileri işi ile, aşı ile ve ekmeği ile sınayanların maskelerini bir kez daha düşürmüş olacak, emek ve adalet talebimizi haykırmış olacağız.” diye konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST