İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı yapıldı

KALEM Farkıyla...

İstihdam ve Mesleki Eğitim  Kurulu Toplantısı yapıldı

İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı yapıldı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun 3. olağan toplantısı; Çanakkale Valisi İlhami Aktaş başkanlığında, İŞ-KUR koordinasyonunda, belediye başkanları, kamu kurumlarının müdürleri, dernek ve federasyon başkanlarının iştiraklari ile Uluova Süt ev sahipliğinde düzenlendi.

İstihdam ve Mesleki Eğitim
Kurulu Toplantısı yapıldı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun 2020 yılı 3. olağan toplantısı; Çanakkale Valisi İlhami Aktaş başkanlığında, Vali Yardımcısı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Ezine Kaymakamı Hacı Arslan Uzan, Çanakkale İli Merkez İlçe ve Ezine Belediye Başkanlarının katılımları, İl Müdürlüğümüz koordinasyonunda, Kamu kurumlarının müdürleri, dernek ve federasyon başkanlarının iştiraklari ile Uluova Süt Ticaret A.Ş. ev sahipliğinde düzenlendi. İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan toplantının açılış konuşmasında ‘‘Bugün ülkemizin en modern çiftliğine dönüşen, Türkiye’nin ilk ve tek ISO 9001:2015 standartlarıyla yönetilen çiftliği Uluova Süt’ün ev sahipliğinde düzenlediğimiz 2020 yılının üçüncü İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısında birlikteyiz” dedi ve bir önceki İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nda alınan kararlar ile ilgili bilgi verdi. Ardından İş ve Meslek Danışmanı Şeyda Topuz Çanakkale’de kurumun engellilere yönelik faaliyetleri hakkında Kurul’a güncel bilgi ve faaliyetlerini sundu.İlerleyen oturumlarda Ali Çalışkan; Sosyal Koruma Kalkanı çerçevesinde kurum çalışmaları ile ilgili, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ Hayvancılık Sektörü hakkında ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Koordinatörü Recai Başaran ise Çanakkale’deki Hayvancılık Yatırımları ve Hayvancılık Kümeleri hakkında paylaşımlarda bulundular. Sunumların ardından Hayvancılık sektöründe yaşanan sorunlar ile ilgili sektör temsilcileri görüşlerini dile getirip ve kurul üyeleriyle birlikte çözüm yolları hakkında müzakere etti. Toplantıda kamu kurumları ve özel sektör kuruluşlarında gıda, mobilya, dijital oyun, çevre temizliği ve güvenlik alanlarında açılması planlanan Mesleki Eğitim ve Toplum Yararına Program kurslarının 2020 yılı Eğitim Planına eklenmesi konuları görüşülerek karara bağlandı. Toplantı 2020 Ocak-Eylül Dönemi Denetim Raporlarının Kurul’a sunulması, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz’ın Çanakkale il geneli Ortaöğretim seviyesindeki Mesleki Eğitim Okulları hakkında Kurul’a bilgi verilmesi ve diğer gündem maddelerinin konuşulup onaylanmasının ardından sona erdi.

İstihdam ve Mesleki Eğitim
Kurulu Toplantısı yapıldı

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST