“İtiraz edeceğiz”

KALEM Farkıyla...

“İtiraz edeceğiz”

“İtiraz edeceğiz”

Su ve Vicdan Nöbeti Koordinasyon Kurulu, iptal edilen toplantılarına yönelik alınan inceleme kararına tepki gösterdi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Çanakkale Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’ne itiraz dilekçelerimizi vereceğiz” dendi.


Su ve Vicdan Nöbeti Koordinasyon Kurulu, iptal edilen toplantılarına yönelik alınan inceleme kararına tepki gösterdi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle dendi: “15 Eylül 2020 tarihinde pandemi koşullarında üstelik hiçbir pandemi kuralına uyulmadan ısrarla düzenlenen ÇED Halkı Bilgilendirme Toplantısı herkesin duyabileceği şekilde anons edilerek iptal edilmiştir. Sonrasında tutanak aslına uygun şekilde düzenlenmemiş ve bu konuya ilişkin toplanılan yerde arbede yaşanmıştır. Avukatlar toplantının iptal edildiğini, yapılmadığını belirten tutanaklar düzenlemiş ve katılımcılarda imzalamıştır.”


“O güne ilişkin kayıtlar, basılı haberlerde ekteki gibi toplantının iptal edildiği yönündedir. İDK toplantılarının bir amacı da Halkı Bilgilendirme Toplantısında yapılan itirazları ve önerileri değerlendirmeye alıp almadığını incelemektir. Oysaki yapılmamış bir toplantının hangi karar raporu incelemeye alınacaktır. Bu nedenle İDK toplantısı yersizdir. Ayrıca Çanakkale’de yine pandemi nedeniyle her türlü etkinlik ve bir araya gelişler 15 gün yasaklanmışken etki alanı bu kadar büyük olan bir projenin İDK toplantısı için Ankara’da “pandemi koşullarında” yapılması nasıl mümkün olabilir? Yapılacak İDK toplantısı tıpkı yapılmamış ÇED toplantısı gibi yok hükmündedir. Su ve Vicdan Nöbeti artık tüm Türkiye’dedir. Su yoksa yaşam da yok. Çanakkale’de madene verecek suyumuz yok.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST